Február 14 én pénteken volt a Péczely Attila Alapfokú Művészetoktatási Intézmény hagyományos Ifjú Zongoristák Csongrád megyei Találkozója. Idén már 20. alkalommal találkoztak a megye művészetoktatási intézményeinek növendékei, 7 évestől 18 évesig.
Szeged, Szentes, Csongrád, Kistelek, Sándorfalva iskoláiból, a vásárhelyiekkel együtt idén 47-en lépnek fel a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színháztermében. A résztvevőket nem díjazzák, hanem a zsűri értékeli a zongorajátékot.
A pénteken délelőtt 10 órakor kezdődőtt, egész napos vásárhelyi Találkozó, a kialakult szokás szerint, a zongoristák számára a hamarosan kezdődő zenei versenyek előkészítő, felmérő koncertjének is tekinthető.
Eredmények:
I. korcsoport
1. Juhász Izabella Ek2 Nívódíj
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája
Szeged
Tanár: Nagy Ildikó
2. Verdure Anna Ek 2.o. Nívódíj
Király König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Rónai Csilla
3. Keller-Kiss Imola 1.o. Nívódíj
Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola
Hódmezővásárhely
Tanár: Tarr Angéla
4. Lakatos Emma 1.o. Nívódíj
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája
Szeged
Tanár: Nagy Ildikó
5. Révész Boglárka 1.o. Dicséret
Lieto Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Simon Bálint
6. Szent-Imrey Sára 1.o. Nívódíj
Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola
Hódmezővásárhely
Tanár: Lajos Erika
7. Fekete András 2.o. Dicséret
Hammido Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Guba Tünde Bettina 2
8. Juhász Réka Zsófia 2.o. Nívódíj
Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola
Mórahalom
Tanár: Farkas Jácinta
9. Katona Jázmin 2.o. Dicséret
Magán Alapfokú Művészeti Iskola és Zeneművészeti Szakképző Iskola
Makó
Tanár: Ecseri Ádám
10. Kárpáti Liliána 2.o. Nívódíj
SZTE Juhász Gyula Gyak. Ált. és AMI, Napközi Otthonos Óvodája
Szeged
Tanár: Oláh Piroska
11. Kojedzinszky Dóra 2.o. Nívódíj
HAMMIDO Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Varga Ákos
12. Selymes Flóra Letta 2.o Dicséret
Király König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Sóti Szobonya Emőke
13. Soór Benedek 2.o. Dicséret
Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola
Mórahalom
Tanár: Farkas Jácinta
14. Strifler Helga Nóra 2.o. Dicséret
Király König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Dóbisz Áron 3
15. Szijjártó Csanád 2.o. Kiválóan Kiemelt Nívódíj
Király König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Szirmainé Szimon Edina
16. Szitás Ábel 2.o. Nívódíj
Csongrád és Térsége Általános Iskola Galli János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Csongrád
Tanár: Kocsis Csaba
17. Tóth Regő 2.o. Nívódíj
Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészetei Iskola és Gimnázium
Szeged
Tanár: Csikós-Szelezsán Beáta
II. korcsoport
1. Horváth Veronika 3.o. Kiemelt Nívódíj
Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola
Hódmezővásárhely
Tanár: Tarr Angéla
2. Kálmán Levente György 3.o. Kiemelt Nívódíj
Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Takács Valéria
3. Kiss Kincső 3.o. Nívódíj
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája
Szeged
Tanár: Oláh Piroska 4
4. Kovács Zsófia 3.o. Kiemelt Nívódíj
Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola
Mórahalom
Tanár: Farkas Jácinta
5. Lőrincz Miklós 3.o. Nívódíj
Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Sóti Szobonya Emőke
6. Monoczki Luca 3.o. Kiemelt Nívódíj
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája
Szeged
Tanár: Horváthné Kapusinszky Andrea
7. Virág Hanna 3.o. Kiemelt Nívódíj
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája
Szeged
Tanár: Nagy Ildikó
8. Waldhauser Judit 3.o. Dicséret
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája
Szeged
Tanár: Nagy Ildikó
9. Duzmath Izabella 4.o. Nívódíj
Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Sóti Szobonya Emőke 5
10. Holczer Kenéz 4.o. Kiemelt Nívódíj
Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti IskolaSzeged
Tanár: Szirmainé Szimon Edina
11. Marosi Ádám Dávid 4.o. Dicséret
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos ÓvodájaSzeged
Tanár: Lengyel Dominika Anna
12. Petróczi Péter 4.o. Kiválóan Kiemelt Nívódíj
Király König Péter Alapfokú Művészeti IskolaSzeged
Tanár: Dóbisz Áron
13. Tóth Sándor 4.o. Kiválóan Kiemelt Nívódíj Händel: Fantasia (C-dúr)
Király König Péter Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Hotziné Ördögh Margit
14. Vasutová Natálie 4.o. Kiemelt Nívódíj
Király König Péter Alapfokú Művészeti Iskola
Szeged
Tanár: Fliszár Vivien 6
III. korcsoport
1. Barna Márton 5.o. Nívódíj
Péczely Attila Alapfokú Művészeti IskolaHódmezővásárhely
Tanár: Békefi Lilla
2. Cseh Julianna 5.o. Kiemelt Nívódíj
Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti IskolaSzeged
Tanár: Sóti Szobonya Emőke
3. Duzmath Brigitta 5.o. Kiemelt Nívódíj
Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti IskolaSzeged
Tanár: Sóti Szobonya Emőke
4. Gáspár-Ducza Márton 5.o. Nívódíj
Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti IskolaSzeged
Tanár: Fliszár Vivien
5. Maric Konstantin 5.o. Nívódíj
Pro Musica Alapfokú Művészeti IskolaSzeged
Tanár: Bozóki Andrásné
6. Nagy Hédi 5.o. Dicséret
Péczely Attila Alapfokú Művészeti IskolaHódmezővásárhely
Tanár: Lajos Erika 7
7. Seres Gabriella Ramóna 5.o. Nívódíj
Csongrád és Térsége Általános Iskola Galli János Általános Iskolája és Alapfokú Művészeti Iskolája
Tanár: Kocsis Csaba
8. Sós Marcell 5.o. Kiemelt Nívódíj
Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola
Hódmezővásárhely
Tanár: Bereczki Marianna
9. Karácsonyi Eszter 6.o. Kiválóan Kiemelt Nívódíj
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művé- szeti Iskolája
Tanár: Ágost Gabriella
10. Ludman Emma 6.o. Kiemelt Nívódíj
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művé- szeti Iskolája
Tanár: Lengyel Dominika Anna
11. Pap Dorka 6.o. Kiválóan Kiemelt Nívódíj
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művé- szeti Iskolája
Tanár: Varga Ákos 8
12. Sánta Imola 6.o. Kiemelt Nívódíj
Király König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Szeged
Tanár: Fliszár Vivien
IV. korcsoport
1. Waldhauser Miklós 7.o. Kiemelt Nívódíj
Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti IskolaSándorfalva
Tanár: Nagy Ildikó
2. Barta Tamás 9.o. Kiemelt Nívódíj
Péczely Attila Alapfokú Művészeti IskolaHódmezővásárhely
Tanár: Linka Anikó