BulvárStrandolásra jók a megye természetes vizei

2021. július 2., péntek
 
Strandolásra jók a megye természetes vizei

Megfelel az egészségügyi követelményeknek a Mártélyi Holtág és a mindszenti strand. Összesen 12 természetes fürdőhely használatát engedélyezte az idén Csongrád-Csanád megyében a kormányhivatal.

 

 

 

 

 

 

 

A Népegészségügyi Főosztály a vízmintavételek eredményei alapján találta fürdőzésre alkalmasnak, megfelelőnek ezeket.

 

Május 28. és június 15. között valamennyi szabadstrand kinyitott és jelenleg is nyitva tart. Közülük Szegeden a korábban nagyon népszerű „Lapos” több mint 10 év után megújult formában ismét várja a vendégeket. Emellett a szegedi járásban a Sziksósfürdő Strand és Kemping, a Sziksósfürdő Naturista Strand és Kemping, a Sándorfalva Nádastó Szabadidőpark, a Tiszasziget Turisztikai Központ Szabadstrand, az Algyői Szabadstrand várja a fürdőzőket.

 

A hódmezővásárhelyi járásban természetes fürdőhelyként a Sun City Szabadidőközpontban, a Mártélyi-holtágat, Mindszenten a tiszai szabadstrandot és a Maros Kalandpart Strandfürdőt kereshetik fel a vendégek. A szentesi járásban pedig a Körös-toroki Partfürdő és a Tiszai Partfürdő várja ingyen a strandolókat.

 

A Kormányhivatal ajánlása szerint csakis olyan szabadstrandot érdemes felkeresni, melynek ellenőrzött és megfelelő a vízminősége, ellenkező esetben számos fertőzésforrásnak lehet kitéve a fürdőző. Nemcsak az egészség érdekében lehet veszélyes tiltott helyen fürödni. Nem kijelölt szabadstrandon többek között bizonytalan a víz mélysége és sodrása is.

 

Olvassa el ezt is!

Elkezdik a parlagfüves területek felderítését Csongrád-Csanádban

Elkezdik a parlagfüves területek felderítését Csongrád-Csanádban

A Kormányhivatal inkább a megelőzésre és a figyelemfelhívásra helyezi a hangsúlyt. Az országos szervezet szerint viszont a bírságolás hozhat javulást.
Városi elismeréseket adtak át

Városi elismeréseket adtak át

Átadták a Hódmezővásárhely Egészségügyéért, a Hódmezővásárhely Közszolgálatáért, a Pedagógus Életműdíj, valamint a Hódmezővásárhely Ifjú Tehetsége idei városi elismeréseket.
10 éves a vásárhelyi Szociális Szolgáltató

10 éves a vásárhelyi Szociális Szolgáltató

Július elsején volt éppen 10 éve, hogy az egyházi fenntartású Badalik Bertalan Szociális Szolgáltató dolgozói segítik a Vásárhelyen élő rászorulókat.
Igaz vagy csak kicsit igaz?

Igaz vagy csak kicsit igaz?

A most közreadott felmérés nem biztos, hogy a valós helyzetet reprezentálja. Még mindig sokallják a vásárhelyiek az egerek és a patkányok számát.
 

És ezt már olvasta?

Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.
 
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.