A 2022 őszén induló képzésekre február 15-ig lehet jelentkezni az érdeklődőknek. Ezt az időpontot minden évben megelőzi a budapesti Educatio kiállítás és az egyetemek kari nyílt napjai.
Idén január 13. és 15-e között ismét ott volt Budapesten a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara és egy héttel később pedig a Nyílt Napon, a Kar Andrássy úti épületébe várták a továbbtanuláson gondolkodó fiatalokat.
A jelentkezésről és a képzésekről tartott szokásos tájékoztatók mellett, a high-tech gazdálkodásról, a robottechnológia alkalmazásáról is tartottak előadást.
A digitalizáció egyre sokrétübb felhasználása miatt a karon indítottak új szakot, az agrár- és üzleti digitalizáció alapképzést.
Továbbra is lehet jelentkezni a mezőgazdasági mérnöki, vadgazda mérnöki és vidékfejlesztési agrármérnöki szakokra, mezőgazdasági mérnöki alapszakon magyar mellett angol nyelven is.
Az alapképzések (BSc) mellett lehetőség van a vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzésben (MSc), valamint a gyógy- és fűszernövények, a mezőgazdasági, továbbá a ménesgazda felsőoktatási szakképzésben (FOSZ) való továbbtanulásra is.
Mivel a diploma feltétele a középfokú komplex nyelvvizsga, ezért négy féléven keresztül az angol nyelv tanulásának lehetőségét is biztosítják a hallgatók számára.
A Karon évek óta akkreditált nyelvvizsga központ működik, ahol évente négy alkalommal lehet nyelvvizsgát tenni.
A felvételi pontszámok alapképzés esetén a jogszabályi minimum 280 pont, a felsőoktatási szakképzések esetén pedig 240 pont.
A ponthatárok és a felvételi eredmények várható kihirdetése július 21-e.