Január 31-én a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Kommunikációs Igazgatósága közleményben tudatta, hogy a Médiatanács január 29-én tartott ülésén hozott határozat szerint, megegyezéssel megszüntették a Hódmezővásárhely 44. csatorna - Vásárhelyi TV - helyi, kereskedelmi televíziós szolgáltatás nyújtására vonatkozó ideiglenes hatósági szerződést a médiaszolgáltató - fizetésképtelenségre való hivatkozással benyújtott - kérelmére.
A Szerdahelyi József Nonprofit Kft. által üzemeltetett Városi Televízió a 4 éve 75 millióból felújított stúdióból működött. A korszerűnek mondható (digitális műsorkészítésre és sugárzásra alkalmas eszközpark jövőjéről nincs információ. Mint ahogy a Szántó Kovács János utcában lévő Víztorony tetejére szerelt adóberendezésről sem.
De érdemes megjegyezni, a Vásárhelyi Hírek által már felvetett és a cikkünk nyomán a facebookos hozzászólásokban is nagyon sokak által aggodalmat kiváltó kérdésben sincs információ. Vagyis a régi – a város történetének mára képi örökségévé vált - archív felvételeknek mi lesz a sorsa, mert hiszen Hódmezővásárhely modernkori történetének, kultúrájának, a városban élő emberek életének pótolhatatlan lenyomatáról van szó.
A meglévő archív anyagok nagy része - néhány évvel ezelőtti információink szerint – VHS kazettán van. Ez a nem túl jó minőségű archíválást a kor technikai lehetőségei diktálták. A meglévő anyagok korszerű archíválásáról, vagyis digitalizálásának lehetőségeiről annyit érdemes tudni, hogy a VHS kazettákat valós idejű lejátszásban lehet újra rögzíteni valamilyen korszerű adathordozóra (computeres tárhelyre, DVD-re, Pen Drive-ra.) Ez nemcsak időigényes, hanem bérköltséggel járó nagyon sok munkaórát is igénybe vehet. Az archív anyagok sorsáról minél hamarabb dönteni kellene, mert az idő múlásával a VHS kazetták állaga folyamatosan romlik.
Mint arról többször írtunk, tavaly óta téma a Vásárhelyi Városi Televízió sorsa. Márki-Zay Péter hivatalba lépését követően, már a nyár elején jelezte, mivel mintegy másfél milliárd forint hiányzik a városkasszából, ezért nem utalja át a Vásárhelyi Televízió támogatását. A közgyűlés még decemberben szavazott meg 72 millió forintot a tévének, azonban mindössze 19 millió forintot kaptak meg.
A Vásárhelyi Televíziónak 23 millió forintra lett volna szüksége 2018 év végéig. A Vásárhelyi Televízió jövőjéről a szeptemberi közgyűlésen hosszan vitáztak a képviselők. A képviselőtestület egyúttal megszavazta az ügyvezető fizetésének 60 százalékos emelését. Márki-Zay Péter anyagi okokra hivatkozva nem utalta át az önkormányzati cég működéséhez szükséges forrást. A Polgármesteri Hivatal, január 4-én közleményben tudatja, hogy a VTV végleg leállt, a dolgozók egy része korábban távozott a cégtől és azóta talált is munkát, december 28-án pedig mindenki felmondott a Vásárhelyi Televíziónál. Erről Rókus Ákos ügyvezető tájékoztatta levélben a Polgármesteri Hivatalt.
További kapcsolódó cikkünk ITT olvasható!