
Folyamatosan növekszik a népszerűsége a három új médiának. Mostantól egy, a szegedi TV-ből érkezett vérbeli tévés-újságíró fogja össze ezeket.
Kozó Attila lesz a Médiacentrum vezetője Hódmezővásárhelyen. Kozó Attila 1988 óta dolgozik a médiában.
Az általános iskoláját Magyarlakon végezte el, Kőszegen a Jurisich Miklós Gimnáziumban érettségizett. Diplomát a Szegedi Tudományegyetemen (József Attila Tudományegyetemen) szerezte.
A Helyi Televíziók Országos Egyesülete felügyelő bizottságának tagja. 2014 novemberétől a Szegedi VTV-t vezette.
Kozó Attila vezetése alatt a szegedi televíziói műsorai számos alkalommal kaptak elismerést a Helyi Televíziók Országos Egyesületétől.
Most azzal a hódmezővásárhelyi Médiacentrum vezetésével bízták meg, amelyik három médiumot működtet, a Vásárhelyi Televíziót, a hodpress.hu hírportált, illetve a Vásárhelyi Valóságot, ami kéthetente jelenik meg nyomtatásban és kerül minden vásárhelyi postaládába.
Mint arról a Vásárhelyi Hírekben írtunk 2018. december 28-án felmondott a Vásárhelyi Televízió még ott lévő összes munkavállalója.
Arról, hogy a Vásárhelyi Televízió adása megszűnhet, már 2018 év közben is hallani lehetett. Márki-Zay Péter polgármester egy korábbi Facebook-bejegyzésében arra hivatkozott, hogy a helyi tévét a jelenlegi ügyvezető és a város korábbi vezetése juttatta csődbe, mivel az üzemeltető kft. a költségvetésében előirányzott bevételeket nem teljesítette.
Arról is beszélt, hogy a televízió és az ott dolgozók érdekében több lépést is tett dacára annak, hogy a csatorna, amit Lázár-tévéként emlegetett, a megválasztása előtt és azóta is valótlanságokat állított róla. Márki-Zay Péter Lázár Jánosnál is lobbizott állami segítségért, de a volt miniszter nem segített. Azt is furcsállotta a polgármester, hogy az ügyvezetőnek 60 százalékkal emelték a fizetését annak ellenére, hogy csődközeli helyzetben volt a cég. Ezt követte 2019 elején a VTV bezárása.
Ma még nem tisztázott, hogyan és milyen körülmények között szüntették meg az Önkormányzat tulajdonába – pontosabban használatába adott – frekvenciát. Vagyis kinek a felelőssége, hogy elvesztette a VTV adásának sugárzási lehetőségét, és most csak interneten, illetve a kábelszolgáltatók által nézhető.
A helyi televízió évtizedekig hozzátartozott a vásárhelyi lokálpatrióta életérzéshez. Létrehozásának ötlete az 1980-as évek közepén merült fel, az ezzel kapcsolatos részletes terv 1985 januárjára el is készül. Az elképzelések szerint a rákövetkező évben mintegy 3 ezer lakást kapcsoltak volna be a kábelrendszerbe, viszont a hiányzó engedélyek miatt erre várni kellett. Végül 1986. január 22-én a Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága – a Petőfi Művelődési Központon belül – létrehozta a Városi Televíziót, mint intézményt. A működéshez szükséges technikai feltételek adottak voltak, a kísérleti adásra azonban 1986. május 5-ig kellett várni, ebben egy 90 perces összeállítás volt látható a május 1-jei eseményekről. Az indulás évében a havi műsoridő 60 perc volt. Ez aztán idővel óriási mértékben kibővült, hiszen a 24 órás képújság mellett 16 órától volt adás minden nap. 2013. szeptember 17-től a Vásárhelyi Városi Televízió is átállt a digitális sugárzásra.
Mint arról írtunk, a Vásárhelyi Városi Televízió az új helyének kialakítása és teljes felszerelése 75 millió forintba került. Sokáig 14 fő készítette a műsorokat.
Az Ady Endre utca 14-ben, a VTV eredeti helyén az épület földszintjén keletkezett tűzben annyira megsérültek a kábelek, hogy lehetetlenné vált a műsorkészítés. Akkor elköltöztek a Bajcsy u. 70-be, majd végül 2014 márciusban a végleges helyükre, az Andrássy u. 1. szám alá. Hat évvel ezelőtt az átadáskor elhangzott: „Bátran állítható, hogy Hódmezővásárhelyen van a régió legkorszerűbb, technikai berendezéseiben a legmodernebb tévéstúdió.”
Kapcsolódó cikkünk:
Leállt a Vásárhelyi Városi Televízió