Most futó projekt az általános iskolás gyermekekhez szól, melyben februártól májusig a zene és a mesék világán keresztül járják körbe az önismeret, a felelősségteljes életmód, a családi élet, a férfi-női szerepek témakörét.
Az Érték Nőknek Egyesület céljai szerint szeretne minél több lehetőséget megmutatni az életből gyermekeknek, felnőtteknek egyaránt. Céljaik megvalósulásának érdekében mini-projektek keretében előadássorozatokat tartanak gyermekeknek, kamaszoknak, és felnőtteknek életvezetési, párkapcsolati, álláskeresési és gyermeknevelési témakörökben.
Most futó projekt az általános iskolás gyermekekhez szól, melyben februártól májusig havi 1 alkalommal látogatják meg a Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola és a Szent István Általános Iskola 3. és 4. osztályos tanulóit. Előadók, Koller Emese és Monori Máté pszichológusok a diákokkal együtt, osztályonként 45 percben a zene és a mesék világán keresztül járják körbe az önismeret, a felelősségteljes életmód, a párválasztás, a családi élet, a férfi-női szerepek témakörét. A jó hangulatban eltöltött háromnegyed óra során életvezetési kiadványt, szendvicset, gyümölcsöt és üdítőt is kapnak a gyerekek. Az előadások kiegészítőjeként létrehozták az iranytuazelethez.hu honlapot, melyen keresztül kérdezhetnek a gyerekek az előadóktól, illetve információs bázisként is szolgál számukra.
A projekt zárásaként májusban pedig egy Kincskereső kalandtúrát rendeznek. Ennek lényege, hogy a kalandtúrára kijelölt területen található művészeti kincseket: szobrokat, emlékműveket kell majd megtalálni egy vaktérkép segítségével. Erre az eseményre a gyermekeket és a szülőket együttesen várják.
A programsorozat pályázati finanszírozásból valósul meg a DAOP-5.1.2/C -09-2f–2012-0002 azonosító számú, a Szent István város-rehabilitáció című projekt keretében elkülönített programalapból, társadalmi célú, a helyi lakosságot aktívan bevonó, elsősorban közösség- és szemléletformálást erősítő, non-profit mini-projekt keretében.
A projekt 100%-os mértékben támogatott, a támogatás 50%-át Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, 50%-át az Európai Unió Regionális Fejlesztési Alapja társfinanszírozásban biztosítja.