Idén július 31. és augusztus 7-e között 29. alkalommal gyűlnek össze Hódmezővásárhelyen zenetanárok, művészek és a zenész pálya felé törekvő tanítványok.
Az egykoron Fuvolástáborként indult nyári zenei tábor mára szervesen beilleszkedett Hódmezővásárhely zenei életébe. Sokan várják az egy hétig tartó, esténként egy-egy zenei világot megelevenítő koncerteket.
A tábor művészeti vezetője, Dratsay Ákos fuvolaművész lassan három évtizede fáradhatatlanul plántálja növendékeibe a zene szeretetét, annak színvonalas művelését.
Ajánlása szerint úgy véli, a 2017-ben lezárt negyedszázadnyi időszak után elkezdődik a második azzal a szándékkal, hogy a rendezvény minél tovább életben maradjon, és szolgálja a zenében kiemelkedően tehetséges fiatalok kibontakozását, illetve gazdagítsa Hódmezővásárhely nyári zenei kínálatát.
Bár az idei fesztivál – jól bevált - szerkezete megegyezik a korábbi évekével, és az előadók is ugyanazok a jól ismert muzsikusok, akikhez eddigi nyári zenei élményeik fűződnek, a hangversenyek műsorában most is, mint mindig, arra törekszenek, hogy újdonságok hangozzanak el, melyek közt természetesen helyet kapnak a zenetörténet halhatatlan remekművei is.
A magyar esten a 110 éve született Szervánszky Endrére emlékeznek művei és növendékeinek alkotásain keresztül
A zenei táborba jelentkezők létszáma évről évre nő. A jelentkezők nagy része országos zenei versenyek győztese.
Kurzuszáró koncertjeik különösen forró hangulatot ígérnek. A hangversenyeket a zongoraest kivételével ez évben is a Völgy utcai Unitárius Templomban hallgathatják meg.
A zongorakoncertre augusztus 3-án 19 órakor pedig a Bessenyei Ferenc Művelődési központ színháztermében kerül sor.
A nyitóhangverseny július 31-én 19 órakor kezdődik Hódmezővásárhelyen a Völgy utcai Unitárius templomban.
Dratsay Ákos elmondta, köszönet illeti támogatókat, a Hódmezővásárhely M.J.V. Polgármesteri Hivatalát, Márki-Zay Péter polgármester urat, a Nemzeti Kulturális Alap Zenei Kollégiumát, a Magyar Művészeti Akadémiát, a hódmezővásárhelyi Péczely Attila Ének-zenei Alapítványt, a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolát, a Hódmezővásárhelyi Unitárius Egyház-községet, az amerikai Innovative Percussion céget, valamint a tápiógyörgyei Patkós Stúdiót.
Amikor a rendezvény elődjét, az Országos Fuvolás Tábort elindították, a cél kettős volt. A gyerekek képzése mellett a hódmezővásárhelyi zenebarátoknak szerettek volna tartalmas zenei programokkal szolgálni. Az akkor elhatározott szándék tökéletesen megvalósult, hiszen a minden évben megrendezett nyári tábor mára szervesen beilleszkedett Hódmezővásárhely zenei életébe. Ehhez persze pártfogók, szponzorok, segítők kellettek: többek között az Önkormányzat, a Péczely Attila Zeneiskola és alapítványa, a Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola, az Unitárius Egyház, vásárhelyi vállalkozások, cégek. Például az ifjú muzsikusoknak és kísérőiknek a Vásárhelyi Hírek (vasarhelyihirek.hu) tulajdonosi köre saját finanszírozásban bográcsos vacsorákkal, erdei kalandtúrákkal, lovaglással, vad- és madárlessel igyekezett éveken át színesíteni az egyhetes vásárhelyi táboréletet.