
















Csupán két hét telt el a Sakk Egyéni Diákolimpiától, máris megrendezték a Megyei Diákolimpia csapat küzdelmeit is. Az általános iskola alsós (I-II.) korcsoport, felsős (III-IV.) korcsoport, valamint középiskolás (V-VI.) korcsoportjaiban, – külön indulva a fiú és lány csapatok – összesen 130 diák ülhetett le a sakkasztalokhoz.
Hódmezővásárhelyről négy általános iskola (Németh László, Kertvárosi, Szőnyi Benjamin., Varga Tamás) hat csapata indult. Míg a lányoknál 3+1 fős, addig a fiúknál 4+1 fős együttesek vehettek részt a küzdelemben.
A hat vásárhelyi intézmény mellett a szentesi Kiss Bálint Általános Iskola indított még csapatot, a többi csapat versenyzői, valamelyik szegedi intézményt képviselte. A lányoknál a viszonylag kevés számú csapat miatt kevesebb fordulót rendeztek, de a fiúk mezőnyében sem volt 7 fordulónál többre szükség ahhoz, hogy eldőljön a bajnoki helyezések sorsa.
Az iskolák közül ki kell emelni a szegedi Tisza-parti Általános Iskolát, amelyik a lehetséges 6 első helyezésből ötöt elhozott, s csupán ott nem nyert, ahol nem indított csapatot! Éppen e kimagasló eredmény miatt külön ki kell emelni az iskolában folyó példaértékű munkát, a sakkot tanító két sikerkovács edzőt, Herpai Józsefet és Mikó Valért. Nélkülük a szegedi és Csongrád megyei ifjúsági sakkozás nem érne el ilyen magas színvonalat. Rajtuk kívül meg kell még említenünk több más elhivatott oktatót, Retkes Sándort, Csúri Lászlót, Tenk Zoltánt, Farkas Sándort, akik más szegedi iskolákban ismertetik meg a diákokkal a sakkozás fortélyait.
Még egy vásárhelyi edzőről, a Németh László Általános Iskolában tanító Tatár Kiss Szabolcs nemzetközi mesterről is szót kell ejtenünk, aki országos jelentőségű versenyekre készít vagy készített fel a magyar ifjúsági sakkozásban jól csengő nevű versenyzőket, mint például Péczely Sebasztian Zsombort, Szilassi Ábelt, Tubak Dánielt, Tésik Csabát vagy Csirik Andrást.
Tőkés János sakkoktató a versenyekről elmondta, a 2x20 perces játékidejű partikat nem csak a játékosok és edzőik, hanem a szülők, hozzátartozók is nagy figyelemmel és izgalommal kísérik, akik bizony egy-egy alkalommal lelket öntöttek, bíztatást adtak néha kissé elcsüggedt gyermekeiknek, ezen kívül bizony nagyon fontos szerepet játszanak a diákok versenyről-versenyre való utaztatásában is, ezért az áldozatvállalásért köszönet jár!
A Megyei Sakk Diákolimpián a vásárhelyi iskolák csapatai közül legjobban a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola I-II. korcsoportos (alsós) fiú együttese szerepelt, hiszen a Lovászi Szabolcs, Kiss Tamás, Berkesi Tímea, Németh Kristóf Dániel alkotta team ezüstérmet szerzett a szegedi szakemberek által is nagyon erősnek mondott mezőnyben.
Ugyanebben a mezőnyben a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola csapata 9., a Németh László Általános Iskola együttese 13., a Varga Tamás Általános Iskola fiataljai pedig a 14. helyen végeztek.
A sakkoktatójuk szerint, a mezőny „sűrűségére” jellemző, hogy a 4. és 14. helyezett csapatok között mindössze 3,5 pont különbség volt. (egy nyertes játszma 1 pontot, egy döntetlen kimenetelű játszma 0,5 pontot ér!)
A III-IV. korcsoportos (felsős) fiúknál a Németh László Ált. Isk. együttese, a 6. helyen zárta a viadalt.
Az I-II. korcsoportos lányoknál a Kis Izabella, Kiszel Dzsenifer, Nagy Emese első osztályos tanulók által alkotott Szőnyi Benjámin Ref. Ált. Isk. együttese mindössze 0,5 ponttal maradt le a dobogóról, s ezzel 4. helyezést ért el. Mint azt Tőkés János sakkoktató elmondta, számukra nagy jövőt és a következő megyei diákolimpián érmet remél és vár tőlük.
Azok a gyerekek, akik érdeklődnek a versenysakkozás iránt, Hétfőn és csütörtökön délután 16.15-tól – 17.45-ig ingyenesen kipróbálhatják az edzésen való részvételt a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskolában.