Az Érték Nőknek Egyesület szervezésében folytatódnak a hódmezővásárhelyi Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola és Szent István Általános Iskola 3. és 4. osztályosaival az Iránytű az ÉLET-hez program rendezvényei.
A kifejezetten kötetlen, jó hangulatú, a korosztály számára könnyen érthető előadások sorát ezúttal a párválasztás és családi élet, a női-férfi szerepek, a konfliktuskezelés köré szervezték. A két előadó Nagyné Laskai Nóra gyógypedagógus, és Laskai Nelli párkapcsolati mediátor volt.
Mint elmondták, a gyerekek meglepően aktívak voltak, örömmel vetették bele magukat a feladatokba. A párválasztás, és a női-férfi szerepek témáinak boncolgatása során csoportokra osztották a tanulókat. Az irányított beszélgetésen túl a gyerekek a felnőtté válás során fellelhető fejlődési megállókat ábrázoló puzzle-kat raktak ki, volt ötletbörze melyben a nőies és a férfias szakmák világában kalandoztak. Érdekes volt hallani a gyerekek véleményét a női és a férfi házimunkákat illetően.
Az önismereti előadásokon a konfliktushelyzetekről, annak kezeléséről beszélgettek a gyerekekkel. A rövid bevezető játék után gyorsan kiderült, hogy az egy osztályba járó diákok között is előfordul, hogy konfliktusba keverednek egymással.
Laskai Nelli párkapcsolati mediátor elmondása szerint, a gyerekekkel átbeszélték, hogy kinek mihez van joga, miből lehet a konfliktus. Különböző konfliktuskezelő módszereket tanítottak meg a diákoknak. Ezek után, egy rövid történetet adtak elő, melynek kétfajta befejezése is lehetett. A történetben a főhőst kiközösítették az osztálytársai, majd azt is megnézték, hogy történhet minden másképpen is.
A diákok nagyon lelkesek voltak, örültek a közös játéknak. Laskai Nelli szerint érződött, hogy összeszoktak, kisebb volt az alapzaj, és aktívan figyelték a foglalkozás menetét. Hozzátette, az a viszonylag nehéz feladat kifejezetten jól működött, hogy mindenki türelemmel meghallgassa a másikat.
A foglalkozások kötetlenségéhez hozzájáruló pogácsa, szendvics, gyümölcs és üdítő sem maradt el. A gyerekek kiadványokat is kaptak, ami segít a foglalkozások későbbi felelevenítésében.
A programsorozat pályázati finanszírozásból valósul meg a DAOP-5.1.2/C -09-2f–2012-0002 azonosító számú, a Szent István város-rehabilitáció című projekt keretében elkülönített programalapból, társadalmi célú, a helyi lakosságot aktívan bevonó, elsősorban közösség- és szemléletformálást erősítő, non-profit mini-projekt keretében.
A projekt 100%-os mértékben támogatott, a támogatás 50%-át Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, 50%-át az Európai Unió Regionális Fejlesztési Alapja társfinanszírozásban biztosítja.
Kapcsolódó cikkeink:
Fedezd fel önmagad! - Mi segítünk!
Kalandozás az érzelmek világában