SportVásárhelyi taekwondosok a válogatottban

2013. március 2., szombat

Vásárhelyi taekwondosok a válogatottban

Február 23-án rendezték Ausztriában a hagyományos Burgenland Open Taekwondo bajnokságot. A versenyen 217 fő indult. Magyar és osztrák csapatok mérték össze tudásukat, a honi válogatotton kívül több klub is jelen volt.

Délelőtt formagyakorlat verseny zajlott, délután került sor a küzdelmekre. A viadal jó lehetőség volt a versenyzőiknek a gyakorlásra, önbizalom-növelésre. A csapatok pontversenyében a magyar válogatott az első helyen végzett. Az egész napos küzdelemben 28 dobogós helyezéssel gyarapította éremkollekcióját a válogatott.

A Magyar Taekwondo válogatott színeiben két hódmezővásárhelyi  sportoló is dobogós helyezést ért el: Gálfi Botond (K) és Lipcsei Klaudia (F) ezüstérmes lett.

Mindketten jelenleg a budapesti Goldstars Taekwondo SE versenyzői.

Megírtuk, a Burgenland Open-en a hódmezővásárhelyi Máté Taekwondo & Hapkido egyesület is részt vett.