A Magyar Vívó Szövetség 9,6 milliárd forintos állami támogatást kap 2020-ig sportágfejlesztésre - hangzott el Simicskó István szerdai sajtótájékoztatón.
A sportért és ifjúságért felelős államtitkár a hosszú távú fejlesztés pénzügyi hátterének bejelentése mellett elmondta azt is, hogy az Magyar Vívó Szövetség az első szakaszban, ez év júniusának végéig egymilliárd forintos állami támogatásban részesül mint a 16 kiemelt sportág egyike.
"Soha ilyen kiszámíthatóság nem volt, soha ilyen alapok nem álltak rendelkezésre - szögezte le az államtitkár. - Cserébe eredményeket várunk. Elsősorban azt, hogy az utánpótlásbázis bővüljön, a vívás népszerűbbé váljon" - tette hozzá.
A sportágfejlesztési tervekkel kapcsolatban Csampa Zsolt, a szövetség elnöke többek között elmondta, nemcsak a központi létesítményekben hajtanak majd végre fejlesztéseket, hanem más bázisokon is, így Pécsen, a BHSE-nél, Hódmezővásárhelyen,
A Magyar Vívószövetség ügyvezető igazgatója Polgár Pál a Vásárhelyi Híreknek adott interjúban elmondta, mind a sportoló fiatalok létszámát, mind pedig az új centrum infrastruktúráját tekintve vidéki viszonylatban egyedülálló központ létrehozását a Magyar Vívó Szövetség kiemelten támogatja, így Hódmezővásárhely a sportág utánpótlásának egyik legfontosabb vidéki központja lesz. 17 pást felállítására lesz elegendő hely, és már jóval szélesebb kihasználtságról van szó, ugyanis az Olimpiai Sportközpontok egyike lesz. Vagyis a tatai, a mátraházi és a dunavarsányi olimpiai felkészülési központok sora, a hódmezővásárhelyivel bővül. A kadett, a junior és a felnőtt sportolók egyik felkészítő bázisa lehet. A vívósport számára a városban nagyon jók az adottságok, a vívócentrumtól nem messze uszoda van, jó szálláslehetőségek állnak rendelkezésre.” mondta Polgár Pál.
Zajlik a centrumnak helyet adó Dr. Rapcsák András és Cukor utca sarkán álló egykori Tiszti Klub épületének felújítása. Információink szerint az időjárás függvényében haladnak a munkálatokkal. Az átadás időpontjáról még nincs hír.
Kószó Péter a Csomorkány Vívó Sport Egyesület elnöke a Vásárhelyi Hírek kérdésére röviden annyit mondott: Vásárhelyen a vívás 120 éves múltra tekint vissza, számos kiemelkedő sportoló pályafutása indult a városból, közülük ketten olimpiai érmet nyertek. Az hogy a kormány támogatásával regionális vívócentrum lett, Magyary Ágnesnek, a hódmezővásárhelyi Csomorkány Sport Egyesület életre hívójának, az utánpótlás nevelés úttörőjének is az érdeme. Ezzel a döntéssel a vásárhelyi vívósport a megérdemelt helyére került.
A vívás az egyik legrégebbi hagyományokkal rendelkező sportág Hódmezővásárhelyen, 1888 óta meghatározó szerepet tölt be a város életében. Számos kiemelkedő sportoló pályafutása indult a városból, közülük Juhász Katalin és Gyuricza József olimpiai érmet nyertek, de olyan vívómestereket is adott Hódmezővásárhely az országnak, mint Banga Sámuel és Belovai Péter. 1965-től Kormány Lajos vívóedző keze alatt új generáció nőtt fel. Tanítványa, Magyary Ágnes, a hódmezővásárhelyi Csomorkány Sport Egyesület életre hívója azóta is az utánpótlás nevelés úttörője: kidolgozta a vívás oktatás beépítését a – 2005-ben hazánkban elsőként Hódmezővásárhelyen elindult – mindennapos testnevelés programba, amelynek keretében ma már 700 kisdiák lehet részese a sportnak.