SportMindkét siker abszolút megérdemelt

2020. február 8., szombat

Mindkét siker abszolút megérdemelt

Az NB I/B Zöld csoportjának további alakulása szempontjából különösen érdekes és izgalmas mérkőzést játszott U20-as és felnőttcsapatunk pénteken - nem akárhogy!

Fiataljaink ellenfele az a SMAFC volt, amelyik egyértelműen a bajnokság 3. legerősebb csapata: eddig a hibátlan Pécs mellett csupán Tóth Tamás fiai tudták legyőzni őket, még novemberben. Ráadásul a mieink a múlt szombati vereséget követően egyértelműen a javítást tűzték ki célul. Ehhez a páratlan negyedekben nem, a párosokban viszont asszisztált a vendéglátó, így roppant kiélezett és végletekig szeszélyes mérkőzést játszottak a felek. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy 16-0-val (!) kezdett a Sopron - a 87-77-es végeredmény tudtában lazán megállapítható lenne, hogy adott némi előnyt a Kosársuli.

Mindenesetre a 11. percben már 25-24-gyel nálunk volt az előny, sőt, a félidőre 15 ponttal léptünk meg (51-36). Innen ismét óriási fordulat következett, a 28. percben, 61-58-nál már a soproniak érezhették nyeregben magukat, a végjátékban aztán újfent összekapta magát a vásárhelyi alakulat, és a Hargitai Krisztián, Bálint Erik, Nemanja Acimovic, Varga Ákos négyes vezetésével lezárta a nem könnyű meccset - utóbbi két játékosunk dupla-dupláig jutott. Hosszú kihagyást követően Börcsök Bence is pályára lépett. A tabella 2. helyének megszerzéséért hatalmas lépést tett a Kosársuli!

NB I/B U20 Zöld csoport, 22. forduló:

Soproni MAFC-Vásárhelyi Kosársuli 77-87 (24-22, 12-29, 27-11, 14-25)

Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok. Vezette: Rokob, Wischy

Kosársuli: Bodócsi 4/3, Balogh 11/3, VARGA Á. 20/9, HARGITAI 21/12, Acimovic 12

Csere: Bálint 15, Börcsök 2, Nánási 2, Drávai -, Kozma -

Vezetőedző: Tóth Tamás

Felnőttcsapatunk ősszel könnyedén múlta felül az előző idény végén kieső, ám aztán mégis a Zöld csoportban maradó Sopront, az utóbbi hetek formáját látva ezúttal is esélyesként lépett pályára - a mérkőzés összképe alapján a kezdeti ellenállást leszámítva pedig pontosan úgy is játszott, ahogy kell. A 7. percben már 10 ponttal ment a hazai csapat, ez a különbség egészen a második negyed közepéig kitartott, amikor Bálint Erik és Vuk Pavlovic ketteseinek hála közelebb zárkóztunk. Sőt, a félidő végén Rostás Imre triplájával már nálunk volt az előny, az itt is dupla-duplázó Varga Ákos hármasa pedig egy  egészen extra 13-0-s roham, egyben a játékrész lezárását eredményezte (47-37).

A szünet után igyekezett tartani a tempót a Sopron, ám vezetőedzőnk kiváló rotációját a játékosok erős játékkal hálálták meg, és magabiztosan kontrollálták a történéseket - mind a kilenc pályára lépő Kosársulis feliratkozott a pontszerzők közé, sőt, heten is 10-es, vagy annál magasabb VAL-értékkel zártak. A harmadik negyed végén már szűk húsz pontnál járt a differencia, amelyből elindulva faragott ugyan a vendéglátó, ám megközelíteni nem tudta a masszívan lepattanózó és jól dobó mieinket.

A végjátékban az egyaránt kiváló napot záró Pavlovic, Bálint, Varga Ákos hármas kozmetikázott pozitív irányba az eredményen, a 93-79 abszolút megérdemelt sikert tükröz. Ez volt zsinórban az ötödik győzelmünk, az 5. Kecskeméttel azonos mutatóval már a 6. helyen állunk a tabellán, és jócskán megnöveltük esélyeinket a felsőházi rájátszásba jutásra!

NB I/B Zöld csoport, 22. forduló:

Soproni MAFC-Vásárhelyi Kosársuli 79-93 (22-15, 15-32, 16-23, 26-23)

Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok. Vezette: Gaál, Sentényi, Kéri

Kosársuli: Molnár 6, Kelemen B. 8/6, VARGA Á. 19/9, Varga Z. 11/3, Hargitai 4

Csere: Acimovic 2, PAVLOVIC 18, Rostás 9/3, BÁLINT 16

Tóth Tamás: "Értékes győzelmet szereztünk, gratulálok mindkét csapatnak! Úgy gondolom, hogy sokkal jobban akartuk ezt a sikert, fizikailag és mentálisan is jobban bírtuk ellenfelünknél a meccset. Ilyen jó százalékkal már rég dobtunk és a védekezésünk is három negyeden keresztül kimagasló volt. A mai napon pont ennyivel voltunk erősebbek a Sopronnál!"

Folytatás két hét múlva szombaton, február 22-én, méghozzá hazai környezetben: az U20-asoknál 11., a felnőtteknél éllovas Cegléd látogat a Hódtói Sportcsarnokba. Más kérdés, hogy manapság listavezetőként nem nagyon éri meg betenni bárkinek is a lábát a vásárhelyi katlanba...

Forrás: Nagy Benjámin Kosársuli
VH

Bemutatták a Tornyai János Múzeum Évkönyvét

A kötetben a múzeum legújabb kutatási eredményei olvashatók a régészet, a néprajz, a történelem és a művészettörténet területéről. Képekkel.
Év Mentőse díjat alapított a város

Dr. Márki-Zay Péter polgármester a Zrínyi utcai mentőállomáson megbeszélést folytatott a regionális igazgatóval, a vezető mentőtiszttel és az állomásvezetővel.
Az alkotás és az absztrakció szeretete

Három éve alakult képzőművészeti csoportosulás, a Pince Klub első, csoportos tárlatán a BFMK-ban. Mintegy 30 művel mutatkozik be 5 fiatal alkotó.
Még mindig csődközelben az Alföldvíz ZRT.

Több tüntetés is volt a tarthatatlan helyzet miatt. Most a cég tőkeemelésért fordult a tulajdonosokhoz, így a Hódmezővásárhelyi önkormányzathoz is,

Remek szereplés a Megyei Sakk Diákolimpián
Remek szereplés a Megyei Sakk Diákolimpián Február 22-én Szegeden rendezték meg a Megyei Sakk Diákolimpiát, melyet a 12 főből álló vásárhelyi csapat 11 éremmel fejezett be. Eredmények.

Máris itt egy ütős névsor!
Máris itt egy ütős névsor! A hazai fesztiválszcéna legnagyobb hagyományokkal bíró buliján, a Szegedi Ifjúsági Napokon szokás szerint nemzetközi sztárok és hazai sikercsapatok lépnek föl.

A Deszkkel szemben is ellenállhatatlan volt a csapat
A Deszkkel szemben is ellenállhatatlan volt a csapat Továbbra is remekül játszik a tavaszi szezonban a HLKC NB II-es felnőtt csapata. A lányok szombaton a Deszk vendégeként léptek pályára.

Az első kattintástól napjainkig
Az első kattintástól napjainkig Eifert János vásárhelyiségéhez és munkásságának egyetemes értékéhez kétség nem férhet. Hódmezővásárhely díszpolgárának megnyílt az életmű kiállítása. Képekkel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2020. 8. hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2020. 8. hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."

Tornyai Szabadkán
Tornyai Szabadkán Több mint száz év után láthatja újra az újvidéki közönség Tornyai János festőművész alkotásait.

Új fegyverek a Helyőrségnél
Új fegyverek a Helyőrségnél A kiképzések érdekességét az adta, hogy a vásárhelyi katonák az újonnan rendszeresített gépkarabélyokkal hajtottak végre.