SportMindkét siker abszolút megérdemelt

2020. február 8., szombat

Mindkét siker abszolút megérdemelt

Az NB I/B Zöld csoportjának további alakulása szempontjából különösen érdekes és izgalmas mérkőzést játszott U20-as és felnőttcsapatunk pénteken - nem akárhogy!

Fiataljaink ellenfele az a SMAFC volt, amelyik egyértelműen a bajnokság 3. legerősebb csapata: eddig a hibátlan Pécs mellett csupán Tóth Tamás fiai tudták legyőzni őket, még novemberben. Ráadásul a mieink a múlt szombati vereséget követően egyértelműen a javítást tűzték ki célul. Ehhez a páratlan negyedekben nem, a párosokban viszont asszisztált a vendéglátó, így roppant kiélezett és végletekig szeszélyes mérkőzést játszottak a felek. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy 16-0-val (!) kezdett a Sopron - a 87-77-es végeredmény tudtában lazán megállapítható lenne, hogy adott némi előnyt a Kosársuli.

Mindenesetre a 11. percben már 25-24-gyel nálunk volt az előny, sőt, a félidőre 15 ponttal léptünk meg (51-36). Innen ismét óriási fordulat következett, a 28. percben, 61-58-nál már a soproniak érezhették nyeregben magukat, a végjátékban aztán újfent összekapta magát a vásárhelyi alakulat, és a Hargitai Krisztián, Bálint Erik, Nemanja Acimovic, Varga Ákos négyes vezetésével lezárta a nem könnyű meccset - utóbbi két játékosunk dupla-dupláig jutott. Hosszú kihagyást követően Börcsök Bence is pályára lépett. A tabella 2. helyének megszerzéséért hatalmas lépést tett a Kosársuli!

NB I/B U20 Zöld csoport, 22. forduló:

Soproni MAFC-Vásárhelyi Kosársuli 77-87 (24-22, 12-29, 27-11, 14-25)

Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok. Vezette: Rokob, Wischy

Kosársuli: Bodócsi 4/3, Balogh 11/3, VARGA Á. 20/9, HARGITAI 21/12, Acimovic 12

Csere: Bálint 15, Börcsök 2, Nánási 2, Drávai -, Kozma -

Vezetőedző: Tóth Tamás

Felnőttcsapatunk ősszel könnyedén múlta felül az előző idény végén kieső, ám aztán mégis a Zöld csoportban maradó Sopront, az utóbbi hetek formáját látva ezúttal is esélyesként lépett pályára - a mérkőzés összképe alapján a kezdeti ellenállást leszámítva pedig pontosan úgy is játszott, ahogy kell. A 7. percben már 10 ponttal ment a hazai csapat, ez a különbség egészen a második negyed közepéig kitartott, amikor Bálint Erik és Vuk Pavlovic ketteseinek hála közelebb zárkóztunk. Sőt, a félidő végén Rostás Imre triplájával már nálunk volt az előny, az itt is dupla-duplázó Varga Ákos hármasa pedig egy  egészen extra 13-0-s roham, egyben a játékrész lezárását eredményezte (47-37).

A szünet után igyekezett tartani a tempót a Sopron, ám vezetőedzőnk kiváló rotációját a játékosok erős játékkal hálálták meg, és magabiztosan kontrollálták a történéseket - mind a kilenc pályára lépő Kosársulis feliratkozott a pontszerzők közé, sőt, heten is 10-es, vagy annál magasabb VAL-értékkel zártak. A harmadik negyed végén már szűk húsz pontnál járt a differencia, amelyből elindulva faragott ugyan a vendéglátó, ám megközelíteni nem tudta a masszívan lepattanózó és jól dobó mieinket.

A végjátékban az egyaránt kiváló napot záró Pavlovic, Bálint, Varga Ákos hármas kozmetikázott pozitív irányba az eredményen, a 93-79 abszolút megérdemelt sikert tükröz. Ez volt zsinórban az ötödik győzelmünk, az 5. Kecskeméttel azonos mutatóval már a 6. helyen állunk a tabellán, és jócskán megnöveltük esélyeinket a felsőházi rájátszásba jutásra!

NB I/B Zöld csoport, 22. forduló:

Soproni MAFC-Vásárhelyi Kosársuli 79-93 (22-15, 15-32, 16-23, 26-23)

Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok. Vezette: Gaál, Sentényi, Kéri

Kosársuli: Molnár 6, Kelemen B. 8/6, VARGA Á. 19/9, Varga Z. 11/3, Hargitai 4

Csere: Acimovic 2, PAVLOVIC 18, Rostás 9/3, BÁLINT 16

Tóth Tamás: "Értékes győzelmet szereztünk, gratulálok mindkét csapatnak! Úgy gondolom, hogy sokkal jobban akartuk ezt a sikert, fizikailag és mentálisan is jobban bírtuk ellenfelünknél a meccset. Ilyen jó százalékkal már rég dobtunk és a védekezésünk is három negyeden keresztül kimagasló volt. A mai napon pont ennyivel voltunk erősebbek a Sopronnál!"

Folytatás két hét múlva szombaton, február 22-én, méghozzá hazai környezetben: az U20-asoknál 11., a felnőtteknél éllovas Cegléd látogat a Hódtói Sportcsarnokba. Más kérdés, hogy manapság listavezetőként nem nagyon éri meg betenni bárkinek is a lábát a vásárhelyi katlanba...

Forrás: Nagy Benjámin Kosársuli

Bemutatták a Tornyai János Múzeum Évkönyvét

A kötetben a múzeum legújabb kutatási eredményei olvashatók a régészet, a néprajz, a történelem és a művészettörténet területéről. Képekkel.
Év Mentőse díjat alapított a város

Dr. Márki-Zay Péter polgármester a Zrínyi utcai mentőállomáson megbeszélést folytatott a regionális igazgatóval, a vezető mentőtiszttel és az állomásvezetővel.
Az alkotás és az absztrakció szeretete

Három éve alakult képzőművészeti csoportosulás, a Pince Klub első, csoportos tárlatán a BFMK-ban. Mintegy 30 művel mutatkozik be 5 fiatal alkotó.
Még mindig csődközelben az Alföldvíz ZRT.

Több tüntetés is volt a tarthatatlan helyzet miatt. Most a cég tőkeemelésért fordult a tulajdonosokhoz, így a Hódmezővásárhelyi önkormányzathoz is,

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!