
Radikális lépésre szánta el magát a szegedi székhelyű Likvid Kontroll ügyvezetője Szabó Bálint, hogy a hódmezővásárhelyi K’Art Építő Zrt. adósságát behajtsa.
Fotó: VH
Az országos sajtónak is folyamatos muníciót adó, Hódmezővásárhely gazdasági életének mára már ártalmas fekéllyé nőt ügyében, a Balogh Imsi Sportcsarnok körüli kis-, és közepes, illetve más vállalkozások elvégzett munkája utáni járandóságuk rendezetlensége újabb és újabb hullámokat ver.
„Megyünk tovább a károsultakkal, és nem hagyjuk, hogy fehérgalléros bűnözők lelépjenek mások pénzével, vállalkozásokat, családokat bajba sodorva" - kezdte sajtótájékoztatóját „tematikus díszlet,” a Balogh Imsi Sportcsarnok előtt Szabó Bálint, éppen a sportcsarnok építkezésén annak idején részt vett vállalkozások megbízott követeléskezelője. Mint mondta - és erről többször írt a Vásárhelyi Hírek - a PPP konstrukcióban épített sportcsarnok fővállalkozója, a K’Art Építész Stúdió által megbízott kis-, és közepes vállalkozások nem kapták meg járandóságukat. 2013 elején a cégcsoport három vállalata közül kettőnek elindították - a mind a mai napig tartó - felszámolását. Az egyik cég által megbízott 27 vállalkozás 415 milliója, a másik cég 31 vállalkozás 395 milliója kifizetetlen maradt.
A rendkívül szövevényes és évek óta húzódó ügy tavaly őszi fejleményeként kiderült, hogy Kendi Imre a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium ügyvédjének segítségével hozzájut 50 millió, illetve családtagjai 2x 25 millió forinthoz. (Itt kell megjegyezni, hogy az őszi választásokon a Jobbik listavezetőjeként a választásokon elindult Kendi Imre, a vásárhelyi képviselőtestület beiktatásakor bejelentette visszalépését.)
Ezzel nagyjából egyidőben - mint azt Szabó Bálint a sajtótájékoztatón dokumentumokkal bizonyította - a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium ügyvédje rá akarta bírni a törvény szerint hitelezői érdekeket képviselő felszámolókat hogy az üzletrész (a ppp konstrukcióban épült sportcsarnok) átvételének ellenértékeként érjék be 30 millió forinttal. Mivel a K’Art fizetésképtelen, ezért csak ennyivel lehetne kiegyenlíteni a vállalkozók követeléseit. Az ügy pikantériája, hogy az egyik felszámolót azóta elbocsátották.
Mint azt Szabó Bálint elmondta, az eltelt félév alatt nem mozdult előbbre az ügy kivéve, hogy közben - erről is beszámoltunk - szeptember elején a rendőrségnek beadott feljelentését a nyomozó hatóságok befogadták és érdemi előrelépés is történt, ugyanis a Nemzeti Adó és Vámhivatal is büntetőeljárást indított csődbűntett alapos gyanúja miatt.
A Likvid Kontroll ügyvezetője, ehhez azt is hozzáfűzte, hogy NAV-nál kezdeményezték Kendi Imre és családja vagyonának zár alá helyezését. A döntési határidő most járt le, és mint mondta várja a választ, de a NAV csak azután ad tájékoztatást, miután döntéséről először az érintetteket értesítette.
Szabó Bálint a Vásárhelyi Híreknek elmondta, hogy az ügy újabb fejleményei miatt kezdeményezik a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal azonnali vizsgálatát. Ennek nyomatékot adva április 29-én, szerdán reggel 8 órától Budapesten, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Fő utcai bejárata előtt határozatlan ideig tartó demonstrációt kezd ő és a megkárosított vállalkozók csoportja. Mint mondta, mindaddig folyamatosan ott demonstrálnak, amíg lépés nem történik az ügyükben.
Az ügy további részletei:
Kimenekült az épületből a követeléskezelő