
A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságon tett feljelentés nyomán, a csalás alapos gyanúja miatt folyó eljárásba már a NAV is bekapcsolódott csődbűntett alapos gyanúja miatt.
Fotó: VH
„Butaságnak tartom, ha ebből bárki is pártpolitikai ügyek kíván farigcsálni” - mondta tavaly szeptember 4-én Dr. Szabó Bálint, röviddel azelőtt, hogy Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságon megbízói nevében feljelentést tett ismeretlen tettesek ellen bűnszövetségben, vagy bűnszervezetben, üzletszerűen, különösen nagy kárt okozó csalás bűntettének gyanújában. Kijelentésével egyébként arra célzott, hogy K. Imre korábban a Jobbik listáján önkormányzati képviselőjelöltként indult.
Az elmúlt években a helyi és országos sajtó érdeklődésének folyamatosan a középpontjában álló ügy annak idején a Balogh Imsi Sport Aréna építése, üzemeltetése körül kezdődött, de most már egy szövevényes fő- és alvállalkozókat érintő százmilliókról szóló üggyé terebélyesedett. A K'Art csoport ugyanis 60 hitelezőnek 800 millió forinttal tartozik.
Az hódmezővásárhelyi K’Art cégcsoporttal kapcsolatban álló alvállalkozók érdekeit évek óta a Likvid Kontroll Kft. ügyvezetője képviseli, aki az ügy érdekében még az ügyvezető lakóháza elé is képes volt egyszemélyes sátras tüntetésre. Tavaly novemberben pedig - elmondása szerint - majdnem egy dulakodás sértetteje lett a cégcsoport székházában.
A szeptember elején beadott feljelentését a nyomozó hatóságok befogadták és érdemi előrelépés is történt. Szabó Bálint erről számolt be a Vásárhelyi Városi Televízió január 13-i magazinjában.
Az adás vendégeként elmondta, 1 hónapon belül zárolhatják a család vagyonát és kifizetik az alvállalkozókat. Elmondta azt is, hogy a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság közlése alapján csalás megalapozott gyanúja miatt folyik eljárás a K’Art ügyben a rendőrség hatáskörében. A feljelentés nyomán pedig már a Nemzeti Adó és Vámhivatal is büntetőeljárást indított csődbűntett alapos gyanúja miatt.
A Likvid Kontroll követeléskezelő ügyvezetője tavaly novemberben a Vásárhelyi Híreknek beszámolt arról, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól kikérte a K’Art és az állam közötti megállapodást, amelyet két hónappal később kézhez kapott. A dokumentumokból egyértelműen kiderül, hogy 2014 augusztusában a Balogh Imsi Sportcsarnok átruházása fejében a magánszámlájára K. Imre 50, K-né F. Klára 25 és K. János szintén 25 millió forintot kapott az államtól. Szabó szerint az, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a cégcsoport tulajdonosainak, a K. családnak 100 millió forintot fizetett ki az elmúlt év augusztusában, számos bűncselekmény gyanúját veti fel.
A követeléskezelő a Vásárhelyi Városi Televízió Magazinjában azt is megemlítette, hogy amíg csalás estében maximum egy-két évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható büntetési tételekről beszélhetünk, csőd esetében - ha bebizonyosodik a bűntett - akkor az elkövető akár 10-15 éves börtönbüntetésre is számíthat. Véleménye szerint, ha K. Imre bűnössége bebizonyosodik, akkor zárolják családja teljes vagyonát és az alvállalkozók kifizetésére fordítják.
Szabó Bálint január 14-én arról tájékoztatta a Vásárhelyi Híreket, hogy a Nemzeti Adó és Vámhivatal nyomozását egyesítették a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozásával.