GazdaságKezdődhet a vásárhelyi kórház újabb fejlesztése

2020. március 7., szombat
 
Kezdődhet a vásárhelyi kórház újabb fejlesztése

A napokban tartott projektnyitó rendezvény jelzi, hogy elindulhat a szakrendelőre az emeletráépítés egy tavaly szeptemberben elnyert pályázat finanszírozásával.

 

 

 

 

 

 

 

Tavaly októberben írtunk részletesen arról a pályázatról, amelynek elnyerésével jelentős fejlesztés várható a vásárhelyi Kórházban. (Cikkünk a lap alján.)

 

Közel 342 ezer euro támogatást nyert vezető kedvezményezettként a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ közösen a romániai (Vincenciánus Nővérek Jótékonysági Egyesülete) Asociația Surorile de Caritate Sf. Vicențiu-val. Az úgynevezett Interreg pályázat finanszírozásában a kiírás szerint mindkét helyszínen különböző szűrőprogramok kerülnek megvalósításra a megvizsgált lakosság arányának növelése érdekében. 

Ami a legfontosabb, a pályázat egyik kiemelt megvalósítási célja, hogy a kórház új épülete Hódmezővásárhelyen két további emelettel bővül a Belgyógyászati Osztály és Gyerekosztály kialakításával.

 

Február végén a projekt megvalósításáról tartottak tájékoztatót a kórházban. Kallai Árpád igazgató szerint  a projekt célja a rák és a keringési megbetegedésekben történő elhalálozások mérséklése, amelyek mind Európában, mind a határon átnyúló területen a legsúlyosabb halálokok.

 

A 341,753 euro (amelyből 290,490 euro ERFA támogatás) csak egy része fordítható a kórház szakrendelőjének emeletráépítésére.

A két további emelettel a Belgyógyászati Osztály és Gyerekosztály kapacitása nőhet, szintén  ebből az összegből finanszíroznak egy új Orvosi Megelőzési Központot Szatmárnémetiben, egy régi épület felújításával, hogy a diagnosztikai és terápiás háttér javuljon, ehhez továbbá hatékony szűrési és megelőzési programokat dolgoznak ki és tesztelnek.

 

A vásárhelyi kórház emeletráépítésének pontos kezdési idejéről még nincs hír. A 2016 februárban átadott Szakrendelő nyilvános terveiben már szerepelt az emeletráépítés lehetősége: ... a jelenleginél többszintesre tervezték az új épületet. A 2020-ig terjedő fejlesztési koncepció keretében, két további szint kialakítására van lehetőség, amelyekbe fekvőbeteg osztályok elhelyezésére lesz lehetőség... - olvasható a tervdokumentációban.

Ez a tény a tervezést mindenképpen megkönnyíti.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Újabb kórházfejlesztés a láthatáron

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vásárhely címere is díszíti az Országház falát

Vásárhely címere is díszíti az Országház falát

Hódmezővásárhely címere is felkerül a falakra. Jelenkorunk a hajdan fel nem került városoknak már nagyon régóta tartoztak ezzel a gesztussal.
Egy nagyon megérdemelt győzelem

Egy nagyon megérdemelt győzelem

A körülményeket ismerve a szezon egyik legnehezebb mérkőzése várt a Vásárhelyi Kosársulira március 6-án, a tavaly még Piros csoportos Bonyhád otthonában.
Jégdiszkó után szavalóverseny

Jégdiszkó után szavalóverseny

Március 5-én Költészet hírnöke címmel szavalóversenyt szervezett a Hódmezővásárhelyi Ifjúsági Önkormányzat.. Eredmények.
Tíz érmes helyezés a Magyar Bajnokságon

Tíz érmes helyezés a Magyar Bajnokságon

Színvonalas és látványos küzdelmek, precíz formagyakorlatok. A Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub sportolói magyar bajnoki címeket, ezüst- és 3 bronzérmeket szereztek
 

És ezt már olvasta?

Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 20. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Civil- és sportszervezeteket támogattak
Civil- és sportszervezeteket támogattak Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.

 
A 10. helyen zárt a Kosársuli
A 10. helyen zárt a Kosársuli Saša Vejinović: "Hullámzó szezonon vagyunk túl, amiből nagyon sokat kell tanulnunk és a tanulságot levonnunk.”
 
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.
 
Az agrárium ünnepe
Az agrárium ünnepe Május 14-én délelőtt megnyitotta kapuit a XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok, Magyarország egyik legjelentősebb agrárszakmai rendezvénye.