GazdaságÚjabb kórházfejlesztés a láthatáron

2019. október 8., kedd
 
Újabb kórházfejlesztés a láthatáron

A szeptember közepén több helyi sajtóban bejelentettek szerint, a vásárhelyi kórházfejlesztés jövőbeni terveinek egy része már most, egy megnyert pályázattal el is indulhat.

 

 

 

 

 

 


Közel 342 ezer euro támogatást nyert vezető kedvezményezettként a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ közösen a romániai Asociația Surorile de Caritate Sf. Vicențiu-val. Az úgynevezett Interreg pályázat finanszírozásában a kiírás szerint mindkét helyszínen különböző szűrőprogramok kerülnek megvalósításra a megvizsgált lakosság arányának növelése érdekében.

 

Ami a legfontosabb, a pályázat egyik kiemelt megvalósítási célja, hogy a kórház új épülete Hódmezővásárhelyen két további emelettel bővül a Belgyógyászati Osztály és Gyerekosztály kialakításával.

(A 2016 februárban átadott Szakrendelő nyilvános terveiben már szerepelt az emeletráépítés lehetősége: ... a jelenleginél többszintesre tervezték az új épületet. A 2020-ig terjedő fejlesztési koncepció keretében, két további szint kialakítására van lehetőség, amelyekbe fekvőbeteg osztályok elhelyezésére lesz lehetőség... -olvasható a tervdokumentációban.)

 

Ez a szeptemberben nyilvánosságra hozott nyertes pályázat, valószínű csak egy elem a következő időszak kórházfejlesztései közül, mert mint arról a Vásárhelyi Hírekben többször írtunk, a hódmezővásárhelyi kórház is bekapcsolódik a honvédség egészségügyi ellátásába, a Modern városok program keretében létrejött megállapodást tavaly január 17-én írták alá.

 

Kun Szabó István, a MH Egészségügyi Központ parancsnoka akkor a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a központ és a hódmezővásárhelyi kórház között létrejött megállapodás eredményeként a katonák és családtagjaik (a Démász telep helyére tervezett honvédelmi szakközépiskola tanulóinak. A szerk.) egészségügyi ellátása a jövőben, helyben, gyorsan, költséghatékonyan történhet meg.

 

A már több ütemben a kormány által finanszírozott laktanya tervezett bővítését is figyelembe véve az intézmény járóbeteg- és fekvőbeteg-ellátását a jelenleginél 10-12 ezerrel több páciens veszi majd igénybe. A bejelentés szerint kórházban bővítik a járóbeteg-szakellátás kapacitását, javítják a főépületében működő aktív osztályok komfortszintjét, fejlesztik a laboratóriumi, a patológiai, a radiológiai eszközöket. 2018 januárjában azt is bejelentették, hogy a közeljövőben Hódmezővásárhelyen is elérhető lesz a MR-diagnosztika.

 

Mészáros János, az egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár szintén a szerződés aláírásakor elmondta, a hódmezővásárhelyi kórház 2012-ben került állami kézbe. A minisztérium célja az első pillanattól kezdve az, hogy az önkormányzattal szoros együttműködésben fejlessze az intézményt.

 

Ez pedig - mint például a most elnyert pályázati pénz - a tervek finanszírozásának megoldását is jelenti, függetlenül a választásoktól, illetve a lobbitevékenységtől.

 

Tegyük hozzá, emellett Hódmezővásárhely és vonzáskörzetének évek óta marad egy – átvitt és valós értelemben is – fájó problémája, a fogászati ügyelet hiánya.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Várhatjuk de nem biztos hogy jönnek

Várhatjuk de nem biztos hogy jönnek

Az elmúlt két évtizedben több mint 50%-kal csökkent a hazai fecskeállomány, azaz mára minden második madár eltűnt az ereszek alól.
Ennivaló receptjeink - Farsangi fánkok

Ennivaló receptjeink - Farsangi fánkok

Itt az ideje a farsangi fánksütésnek. Ha nincs idő a kelesztéshez, jól jöhet ez a két villámgyors recept. Az egyszerű sok esetben nagyszerű!
Hódmezővásárhelyt sem kerüli el

Hódmezővásárhelyt sem kerüli el

Befekszik a kocsi alá, majd egy vágóeszköz segítségével egyszerűen elvágja a csövet, kikapja a katalizátort. Most négy személy lett gyanúsított.
Kezdődhet a Mártélyi Holtág rehabilitációja

Kezdődhet a Mártélyi Holtág rehabilitációja

A több évtized alatt eddig végzett kisebb-nagyobb munkálatok közül most kiemelkedik egy grandiózus rehabilitációs terv amely uniós forrásból valósul meg.
 

És ezt már olvasta?

A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 1. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Várják a javaslatokat
Várják a javaslatokat Jelölés 'Hódmezővásárhely díszpolgára', 'Pro Urbe', valamint 'Signum Urbis Honorantis' kitüntetés adományozására.
 
Nyári gumival hóesésben
Nyári gumival hóesésben A felelőtlenség többszörös bajt eredményez, az emiatt balesetet szenvedő vétlen autósoknak és a kárelhárítást végző tűzoltóknak.
 
Az újév első babája Vásárhelyen
Az újév első babája Vásárhelyen Január elsején reggel 9:25-kor látta meg a napvilágot Hódmezővásárhely idei első újszülöttje.
 
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban 2026-ban ismét 3 munkanapot helyeznek át, így hosszúhétvégékké egészítenek ki ünnepnapokat. Például a 2026-os év egy négynapos hosszúhétvégével fog kezdődni.