Új sorozatunkban – régi újságok segítségével - Hódmezővásárhely félévszázaddal ezelőtti apró történéseiből szemezgetünk. Vannak korosztályok, akiknek tagjai rácsodálkoznak szűkebb pátriájuk régi rövid híreire, és talán vannak akik még emlékeznek egyikre, másikra, vagy hallottak róla.
Nézze meg további Időmorzsák cikkünket ITT!
KERT-AKCIÓ
A hódmezővásárhelyi tanács a kezelésében levő területből 150 holdat oszt fel a bérből és fizetésből élő ipari munkások, hivatali dolgozók között. Kereken 800 családot juttatnak így 2—400 négyszög- öles kiskerthez, ahol saját szükségletükre termeszthetnek zöldséget, gyümölcsöt. (1968)
SEGÍTŐK
Melegen üdvözöljük a hódmezővásárhelyi Marx Tsz tagjait, akik röviddel az orvosi felhívás után nagy mennyiségű vért adtak a súlyos balesetet szenvedett Gyermán Pál fogatosnak, s ezzel segítettek megmenteni az életét.
(1968)
Kedves Szerkesztőség!
Mint olyan sokan mások, mi is szeretjük a feketekávét. Hogy ez a -szenvedélyünk- ne legyen olyan költséges, vásároltunk egy Lunapress kávéfőzőt, de, sajnos, igen hamar felmondta a szolgálatot. Az alsó tömítés ugyanis tönkrement, s ebből a filléres gumigyűrűből nem tudunk sehol másikat szerezni. Vásárhelyen, sőt Szegeden is azt a választ kaptuk a boltokban, hogy már hónapok óta nem kaptak. Nem lehetne ebből a jelentéktelen. de egyeseknek mégis igen jelentős apróságból raktárra is gyártani, hogy ne legyen ez hiánycikk?
Molnár Andrásné
Hódmezővásárhely (1968)
HÓDIKÖT
Megszoktuk, hogy ha a divatról hallunk, akkor elsősorban Párizsra gondolunk, a nagy divatházakra, vagy legalábbis a Belvárosra, a Váci utcára és környékére. Most a divattal kapcsolatban új nevet kell megtanulnunk, egy alföldi város nevét: Hódmezővásárhelyét. A HÓDIKÖT — a vásárhelyi kötöttárugyár nevének rövidítése ez - olyan parádés bemutató rendezett nemrégen a fővárosban, hogy nem túlzás azt állítani: Vásárhely divatot irányít a kötött ruházatban.
A hazai textilipar legnagyobb kötőüzeme a vásárhelyi gyár: 4000 embert foglalkoztat. Munkáit eddig is ismertük, de ez a mostani bemutató újat adott: már nemcsak pulóvereket, kardigánokat vonultattak fel, hanem bőségesen igen változatos kötött-ruhákat is. Divatos, merész formákat és színösszeállításokat láthattunk — a gyár tervezőgárdája igazán meglepetéssel szolgált.
A divattal kapcsolatban is tudomásul kell hát vennünk, hogy a vidéki nem jelent színvonalban is „vidékit”. (1968 Képes Újság)