A Közgyűlés határozata alapján munkássága elismeréseként részesült a díjban, amelyet a Városháza dísztermében adtak át..
A városi címek, kitüntetések és elismerések adományozásáról szóló 47/2020. évi önkormányzati rendelet 21. §. értelmében a Közgyűlés „Pedagógus Életműdíj” kitüntetést adományozhat azon nyugdíjas pedagógusoknak, Hódmezővásárhelyhez kötődő személyeknek, akik a nevelő-oktató munkában legalább 30 éven keresztül tartósan kiemelkedő pedagógusi-oktatói-nevelői tevékenységet végeztek.
Munkássága elismeréseként az idei évben Pedagógus Életműdíjban részesül a Közgyűlés határozata alapján Győri Sára orosz-ének-zene szakos tanár.
:
Hódmezővásárhelyen született. Zenei érzékét kántortanító édesapjától örökölte. Az Ének-Zenei Általános Iskolában kezdte el tanulmányait, majd középiskolás éveit a Bethlen Gábor Gimnáziumban töltötte, az itt kapott zenei nevelés egyértelműen eldöntötte a sorsát, hogy énektanár lesz. Steiner Béla bácsi, atyai barátja, mentora támogatta elhatározásában. A Szegedi Tanárképző Főiskolán tanult tovább, olyan nagyszerű tanárok nevelése alatt, mint a Liszt-díjas Rozgonyi Éva és Kardos Pál. A főiskola befejezése után a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolában kapott állást. Éneket tanított és kórust vezetett. Később kórust szervezett szakmunkástanulókból, illetve a Bethlen Gimnázium Kórusának munkájába is bekapcsolódott. Részt vettek rendezvényeken, az Éneklő Ifjúság Országos minősítő rendszerében „Arany” illetve „Arany diplomával” minősítéseket értek el. Számos gyermekopera, musical betanítása, bemutatása színesítette munkáját.
2003-ban a Liszt Ferenc Ének-zenei Iskola és Péczely Attila Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatói tisztségét pályázat útján nyerte el. 2008-ig nyugdíjazásáig vezette az intézményt lelkiismeretesen és legjobb tudása szerint.
Élete másik meghatározó területe a karnagyi munka, a Városi Vegyeskar volt, amelyhez 1976-ban alapító tagként került Steiner Béla és Lányi Lajos irányítása alatt. Másodkarnagya, majd vezetőkarnagya lett szeretett kórusának, amelytől igazgatói teendői miatt vált meg. 30 éves együttműködésük alatt szerepeltek Olaszországban, Erdélyben, Kárpátalján, Németországban, Prágában, Hollandiában, Walesben, valamint elérték az amatőr kórusok legmagasabb minősítését, a vegyeskar „Hangversenykórus” lett.
Nyugdíjas évei alatt sem szakadt el a kórustevékenységtől. Megszűnéséig énekelt a Városi Kórusegyesület Vegyeskarában, tagja a Szent István Kórusnak, vezetőségi tagként részt vesz a Belvárosi Szentháromság Templom Egyházközségi Tanácsában.
2012 óta nagy lelkesedéssel vezeti az Aranykalász Népdalkört, amellyel három alkalommal is „Arany” minősítést szereztek. Ezen felül aktív tagja a Szépkorúak Tánccsoportjának is.
Kitüntetései:
1980-ban Kiváló Munkáért miniszteri kitüntetésben részesült
1987- ben Pro Urbe díjban részesült a Városi Vegyeskar tagjaként
1995-ben Hódmezővásárhely Közszolgálatáért díjban
valamint Péczely Attila és Kardos Pál éremdíjban részesült