
Első fokon, nem jogerősen életfogytig tartó fegyházbüntetéssel sújtotta a Szegedi Törvényszék kedden azt a férfit, aki bosszúból több mint egy tucat késszúrással meggyilkolta édesanyjának alvó élettárását.
A vádirat szerint T. Sándor együtt élt élettársával, saját és nevelt gyermekével, édesanyjával és annak élettársával, az ügy sértettjével. A vádlott és a sértett között rendszeresek voltak a veszekedések a vádlott italozó életmódja és amiatt, hogy a vádlott állandó munkahellyel nem rendelkezett.
A konfliktusok eredményeképpen súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt büntetőeljárás folyt T. Sándor ellen, és a vádiratot tavaly július 15-én kapta meg. Nem sokkal később betért egy sörözőbe, ahol kora délutánig sörözött és azt hangoztatta, hogy börtönbe fog kerülni, mivel ezt már nem lehet ledolgozni. Ekkor elhatározta, hogy bosszút áll a sértetten.
Hazaérve, T. Sándor magához vett egy 11 cm pengehosszúságú kést, hogy megölje a sértettet. Mielőtt ezt véghezvitte volna, felment az emeletre élettársához, hogy töltsön neki cigarettát. Mivel az asszony a kérés teljesítését megtagadta, a vádlott őt hanyatt lökte, rátérdelt, és a kést a nyakához szorította. Ezt követően egy 11 centis pengéjű késsel a kezében leszaladt az alsó szintre, ahol a kanapén fekvő, alvó sértetthez lépett és mellé térdelve mintegy 17 alkalommal megszúrta a sértett felsőtestét és fejét. Az első szúrásra felébredő sértett próbált védekezni, de a kés elérte a szívét, tüdejét, máját és főverőerét, és az áldozat néhány perc alatt életét vesztette. A történtekre felébredt a vádlott édesanyja, és kimenekült a házból.
Ezután betelefonált a rendőrkapitányságra, és közölte, hogy megszúrta édesanyja élettársát. Kérte a rendőrséget, hogy jöjjenek a helyszínre és hívjanak mentőt. A kiérkező mentősök már csak a 67 éves férfi főverőér-sérülésből eredő szívfojtás miatti halálának beálltát tudták megállapítani.
A vádlott a bűncselekmények egy részét beismerte, de azt állította, a gyilkosságra nem emlékszik, az utolsó szó jogán pedig hangsúlyozta, mélységesen megbánta tettét.
Az ítélet ellen az ügyészség, illetve a vádlott és védője is fellebbezést jelentett be, így a döntés nem jogerős.