
Éppen 3 évvel a halála után 2011 július 29-én egykori kollégái, barátai jelenlétében avatták fel a budapesti Farkasréti temetőben Antal Imre sírkövét, amelyet a Magyar Televízió állított a legendás zongoraművész, televíziós műsorvezető sírjára.
(Fotó: VH archív)
- Akkor csúszott meg mentálisan, amikor lebénult az ujja, és már nem tudott zongorázni - idézte fel egy riportban Jenei József, aki Hospice-házba kerülése előtt együtt is élt a 2008-ban elhunyt Antal Imrével.
- Depressziós nem lett, de az életében sorban jöttek a tragédiák. Először az édesapja hunyt el, majd az édesanyja, aztán a nagynénje, akit nagyon szeretett, és fokozatosan kezdett kicsúszni alóla a talaj. A következő törés az volt, amikor az újságból tudta meg, hogy a tévé nyugdíjazta - idézte fel Jenei József, aki úgy ítéli meg, hogy egykori jóbarátja rossz társaságba keveredett, amikor ezeket a problémákat fel akarta dolgozni.
- Az ivócimborák csak berúgatták. Hiszékeny volt, és ezt az emberek ki is használták. Ekkor az élete már elég zűrös volt - emlékezett Jenei, aki betegsége alatt ápolta.
A Hódmezővásárhelyen született Antal Imre július 31-én lett volna 82 éves. Nagy György szerkesztő-műsorvezető, a síremlék-állítás kezdeményezője felidézte, hogy a legendás televízióst rengetegen ismerték, és aki ismerte, szerette is Antal Imrét. Különösen az, aki személyesen is találkozhatott vele, hiszen a műsorvezető-zongoraművész fiatalokhoz és idősebbekhez, "a portástól a vezérigazgatóig" mindenkihez tisztelettel, szeretettel fordult - hangsúlyozta.
"Lett volna dolgunk... utolsó éveiben nem vigyáztunk rá, és a sírkőre sem volt pénz sokáig" - jegyezte meg Nagy György. Mint hozzáfűzte, a gránitkő síremlék zongorát mintázó alakja a zeneművészre utal, a kőlap örökre letett mikrofont ábrázoló vésete pedig a legendás televíziósra.
Antal Imre 1935. július 31-én született Hódmezővásárhelyen. Előbb zeneművészként vált ismertté, zenei pályafutása azonban a hetvenes évek elején egy betegség következtében kettétört. Élete ettől kezdve a televízió volt, ahol szórakoztató műsorok, vetélkedők műsorvezetője, bohózatok, szilveszteri programok elmaradhatatlan szereplője lett. 1965-ben a Könnyű-e együtt élni veled című műsorban állt először kamera elé, majd rábízták a Köszöntő, és a Halló fiúk! Halló lányok! című ifjúsági program vezetését.
Művészi sokoldalúságát színházi produkciókban, játékfilmekben vállalt szerepei bizonyították. A Bors című sorozatban Dániel Ede "tanár urat" alakította, és jellemszínészként kiváló alakítást nyújtott a Szevasz, Vera!, a Szemüvegesek vagy a Circus Maximus című mozifilmben is. Legnépszerűbb műsora az évtizedekig futó Szeszélyes évszakok volt.
Hódmezővásárhelyen egy magánszemély révén él tovább a város híres szülöttének emléke. Kenéz Heka Etelka költőnő készíttette el Antal Imre domborművét. Lantos Györgyi szobrászművész alkotása, több neves személyiséggel együtt a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ oldalán kialakított panteonban látható.