





Az ’56-os forradalom évfordulójának közeledtével egyre gyakrabban merül fel a kérdés, hogyan jelenik meg a rendszerváltás után szocializálódott fiatalok körében az 1956-os forradalom emlékezete.
Fotók: Emlékpont
A történelmi ismeretek elsajátítása mellett az ünnepek, megemlékezések teszik magától értetődővé a tradíciókat. Egyre kevésbé a családok visszaemlékezéseiben, leginkább az iskola őrizheti meg az emlékezetben a forradalom történéseit.
A hódmezővásárhelyi diákoknak pedig egyedülálló lehetőséget, segítséget jelent az Emlékpont Múzeum, amely „kézzelfogható közelségbe” viszi a magyar történelem elmúlt félévszázadát. Minden évben szerveznek programokat, vetélkedőket a diákoknak. Idén is megrendezték az ’Ötvenhatos történelmi vetélkedőt.’
Október 19-én 16 vásárhelyi iskoláscsapat mérte össze tudását a Nemzeti Emlékezet Hete nyitó napján. Nagy Gyöngyi az Emlékpont történésze állította össze a 7. és 8. osztályosok 3-3 fős csapatának a kérdéseket, 1956 októberi novemberi eseményekről, helyszíneiről, személyiségeiről, eseményeiről.
A feladatlapok kiértékelése után megszületett a végeredmény:
1. helyezett Szent István Általános Iskola (Bodó Balázs, Sirkó Hunor, Szögi Richárd Jácint)
Felkészítő tanár: Purgel Beáta
2. helyezett Kertvárosi Katolikus Általános Iskola (Stefula Máté, Mucsi Tamás, Veres-Lakos Csaba)
Felkészítő tanár: Kendiné Kis Ilona
3. helyezett Németh László Gimnázium és Általános Iskola (Antal Bernadett, Sófalvy Katalin Száva-Nagy Bianka)
Felkészítő tanár: Pengőné Cseh Ildikó