A báró és a műlovarnő szerelme minden viszontagságot átvészelt. Mai utódaik a cirkusz világának legnagyobb szórakoztatói közé tartoznak.
Április 6-7-8-án Vásárhelyen vendégszerepel az Eötvös Cirkusz. Talán sokan nem is tudják, hogy Európa egyik legrégebbi cirkuszdinasztiája az Eötvös.
A család története úgy kezdődik, mint egy mese. Volt egyszer 5 generációval ezelőtt egy ember, akit megfertőzött a cirkusz világa. Családja azóta sem tud szabadulni ettől a varázstól, 1894 tavaszán egy cseh cirkuszdinasztia a Winiczky család Magyarországra utazott vándorcirkuszával. A családban volt egy gyönyörű szép leány Johanna, aki műlovarnő volt. Az egyik előadás alkalmával egy nemesi családból származó ifjú látogatott el a cirkuszba, Báró Eötvös Ferencz.
Az ifjú nemes és a cirkuszos leány egymásba szerettek. Ferencz szülei nem fogadták el a rangon aluli frigy lehetőségét, de nem volt mit tenni a szerelem erősebb volt mint a szülői akarat. A fiatalok titokban összeházasodtak és Ferencz a Winiczky Cirkusszal tartott. Eleinte ügyintézőként hasznosította magát, később pedig saját számot tanult és mint drótkötél egyensúlyozó lépett fel a cirkuszban.
Házasságukból egy gyermek született 1894-ben Eötvös Nándor Aladár. Nándor 1920-ban megalapította saját cirkuszát az Eötvös Cirkuszt, mely egészen 1964-ig aktívan működött. 12 gyermeke született 5 fiú és 7 lány.
Az Eötvös család tagjai bejárták a Földet, megtelepedtek számos országban sikert és elismerést szereztek mindenütt. Ám ahogy az ősök a múlt könyvébe írták be nevüket, az ifjabbak már a jövőébe akarják, ezért József gyermekei Susy a párjával az ugyancsak híres Wertheim cirkuszdinasztiából származó Ifj. Wertheim Istvánnal és Loránd a feleségével Eötvös-Wertheim Adriennel az Eötvös cirkusz alapításának 90. évfordulója alkalmából az Eötvös Cirkuszt újraalapította. Az ifjabbik generáció vezetése alatt és az idősebbek tanácsainak köszönhetően olyan műsort hoztak létre, mely ötvözi a hagyományos cirkuszt a modern fantáziadús koreográfiákkal.