GazdaságVilleroy & Boch a vásárhelyi óvodásokért

2016. szeptember 20., kedd
 

Könnyen tisztaságmániás lehet az ember, ha olyan „üde és csábító” helyre járhat, mint a Malom utcai Óvoda új mosdóhelyisége. A gyerekek persze már régen túl vannak a megilletődöttségen, hiszen néhány hét óta már használatba is vették.

 

 

Fotók: VH


 

A Malom utcai Óvoda új szaniterhelyiségeit szeptember 20-án a gyerekeken kívül, most a felnőttek is ellepték, ugyanis most került sor az ünnepélyesnek mondható átadásra.

Az ünnepélyes avató részeként az óvodások a sok mosoly mellett néhány látványos kézmosást és pisilést is demonstráltak. 

Érdemes jótékonykodni, jó érzés adni, vélte Hideg Gábor, a Villeroy & Boch Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója, aki a délelőtti átadáson elmondta, hogy több mint fél évszázaddal ezelőtt, 1965-ben alapították meg az egykori Alföldi Porcelángyárat Hódmezővásárhelyen. A tavalyi jubileumi programok egyik kiemelt projektjeként az Alföldi felújította a hódmezővásárhelyi Malom Utcai Óvoda mosdóit. Az önkormányzat segítségével esett a választás a Malom Utcai Óvodára.

Mint mondta, 10 sorszámozott különleges mosdókagyló elárverezéséből befolyt közel félmillió forintot hozzá tették a beruházás költségeihez.

 

A kivitelezés munkálatait is a világcég vállalta. A felajánláshoz a Keramitalia KFT. is csatlakozott, azzal, hogy az összes helyiség burkolatát ingyen adták.

 

A felújítás két lépcsőben történt, mint arról írtunk, először 2015 novemberében a kisebb mosdó felújításával kezdődött meg, amelyet még a karácsonyi ünnepek előtt átadtak használatra az óvoda egyik csoportjának. Ezután a nagyobb munkálatokat az óvoda nyári szünetében végezték el.

 

Almási István polgármester a város és a Villeroy & Boch Magyarország Kft. hosszú évek óta tartó jó kapcsolatát emelte ki, bízva abban, hogy a következő években is lehet majd számítani a világcégre egy-egy újabb önkormányzati óvoda szaniterhelyiségeinek felújításával.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

A legmegbecsültebb leány

 

Az eltelt 5 évben az óvodák nagy részében végeztek az energetikai korszerűsítésekkel, illetve több óvodában a szaniter helyiségek felújítása is megtörtént. Valamint a régi helyett, új óvoda épült a Nádor utcában.

A Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda 12 tagóvodájának nagy része átesett már az energetikai korszerűsítésen. Idén májusban jelentette be Hegedűs Zoltán alpolgármester, hogy  újabb 4 óvoda felújítására lesz pénz.

Mint ismeretes 2014 áprilisában hat óvodára kiterjedő energetikai korszerűsítési program indult, ami 2015 tavaszáig tartott. Abban a pályázatban a Szabadság téri, a Magvető utcai, a Malom utcai, a Szent István utcai, valamint a két Oldalkosár utcai óvoda újult meg, amelyre 45 millió forint önkormányzati résszel, 300 millió Ft-ot költöttek.

Most a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében óvodafelújításra 560 millió forint áll rendelkezésre. A tervek szerint 2017 -ben kezdődik és egy év alatt lezajlik a 100 százalékos támogatottságú projekt, amely négy óvoda: a Tornyai János utcai, az Észak utcai, a Pál utcai és a Pálffy utcai óvodák hőszigetelését, nyílászáró cseréjét, fűtéskorszerűsítését teszi lehetővé.

A 12 óvoda között több is van, amelyiknek elavultak, korszerűsítésre várnak a mosdói, WC-i.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Fiatalként is felelősen

Fiatalként is felelősen

A Városi Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat Felkészítő tábort hirdet 13 és 22 év közötti fiataloknak, akik érdeklődnek az ifjúsági önkormányzat iránt.
...hogy jobb emberekké és jobb magyarokká váljanak

...hogy jobb emberekké és jobb magyarokká váljanak

Hétfőn délelőtt elindult az első turnus. Novemberig valamennyi érettségi előtt álló középiskolás hódmezővásárhelyi diák ellátogat Erdélybe.

A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére

A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére

Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
Rolleres balesete Vásárhelyen

Rolleres balesete Vásárhelyen

Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.
 

És ezt már olvasta?

Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 47. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
 
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra? A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
 
Négyéves a tramtrain
Négyéves a tramtrain Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.
 
A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.
 
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben Megöléssel fenyegette volt élettársát, illetve egy csákánnyal megsebesítette a nő egyik ismerősét.