Kultúra, oktatásFiatalként is felelősen

2016. szeptember 19., hétfő
 
Fiatalként is felelősen

A Városi Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat „A mi évünk” című nyertes pályázatának keretin belül szeptember 30. és október 2-a között Felkészítő tábort hirdet olyan 13 és 22 év közötti fiatalok számára, akik érdeklődnek az ifjúsági önkormányzat iránt.

 

 

 


 

A tábor célja, hogy a résztvevők megismerkedjenek a testület működésével és felépítésével, illetve, hogy egy szélesebb képet kapjanak az aktuális projektekeinkről, amelyeknek aktív részesei, szereplői lehetnek, és így hatékonyabban részt vegyenek a korosztályt érintő döntések előkészítésében - mondta a táborról Napkor Mónika a Vásárhelyi Híreknek.

 

 

A Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat felnőtt segítője azt is elmondta, a Mártélyi Holtág, a Bodnár Bertalan Központ környezete segít abban, hogy ne csak „tömény” és „száraz” elmélettel és fogalmakkal ismertessék meg az érdeklődőket, hanem csapatépítési és együttműködési „minitréninget” is tartanak és elsődleges fontosságú, hogy a résztvevők felejthetetlen élményekkel gazdagodjanak.

 

A Felkészítő tábor részletes programjáról kérdezve, Napkori Mónika elmondta, az első nap a csapatépítésről szól, viccesebb, könnyedebb hangvételű, kreativitást igénylő gyakorlatokkal. A második nap pontosítják mi is az a gyermek és ifjúsági önkormányzatiság, mi a testület története, illetve a mit is takar a projektmenedzsment.

Közösen megbeszélik, hogy ha egy projektben részt vesznek mit is kell tenniük, mire kell figyelniük.

A program utolsó napja pedig már a zárásé és az értékelésé.

 

Mint arról írtunk (cikkünk a lap alján) idén tavasszal Almási István polgármester, Szabó Adrienne ifjúsági polgármester és Napkori Mónika felnőtt segítő látta el kézjegyével a Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat és a hódmezővásárhelyi Önkormányzat együttműködési megállapodását, amelynek lényege, hogy a városvezetés akceptálja a felvetéseket, javaslatokat, segíti az ötletek megvalósítását.

 

A táborban történő részvétel mindenki számára mindössze egyezer forint, ami a tábor  időtartama alatt a szállás, a napi háromszori étkezés költségeit tartlamazza.

Jelentkezési határidő: 2016. szeptember 23. A jelentkezési lap elküldése még nem jelenti automatikusan azt, hogy a jelentkező részt vehet a programon! Minden jelentkezőnek legkésőbb 2016. szeptember 26-án elektronikus úton visszaigazolást küldenek, Bővebb információ Napkori Mónikától kérhető a 30/532-0871 telefonszámon (17 óra után), illetve a vgyio.hmvhely@gmail.com e-mail címen.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Ismét képben a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Győzött első meccsén a Kosársuli

Győzött első meccsén a Kosársuli

Motivált, harcos és kreatív játékot bemutatva nyerte meg első bajnoki mérkőzését a Tiszaújváros ellen Utasi Gábor csapata hazai pályán.

...hogy jobb emberekké és jobb magyarokká váljanak

...hogy jobb emberekké és jobb magyarokká váljanak

Hétfőn délelőtt elindult az első turnus. Novemberig valamennyi érettségi előtt álló középiskolás hódmezővásárhelyi diák ellátogat Erdélybe.

Jókai Mór és Vásárhely

Jókai Mór és Vásárhely

Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
Mindenszentek és halottak napja

Mindenszentek és halottak napja

Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 40-41. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.