Meglepően kevesen nyertek felvételt a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hódmezővásárhelyi tagozatára. A kereskedelem és marketing szakra két diákot, a turizmus-vendéglátás szakra tizennégy diákot vettek fel, vagyis ők elérték a minimum 240 pontot, illetve a családi kassza lehetővé teszi a 170-190 ezer forintos szemeszterenkénti finanszírozást.
Képünkön Dr. Vass László rektor a vásárhelyi nyílt napon idén áprilisban (Fotó: VH)
A budapesti szakok viszont jól kezdenek, hiszen a turizmus-vendéglátás szakra 846-an jelentkeztek, közülük 229-en nyertek felvételt, a kereskedelem és marketing szakra 180-an jelentkeztek, közülük 42-en érték el a 240 pontot.
Hódmezővásárhelyen is 240 volt a minimum pontszám, azonban ezzel együtt, a kevés jelentkező miatt veszélyben van mindkét vásárhelyi szak szeptemberi indítása, mert egyik sem éri el a kötelező 15 főt.
Petrik Anna a BKF vásárhelyi tagozatának igazgatója a Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondta, valószínű, hogy a turizmus-vendéglátás szakot el tudják szeptemberben indítani, mert a napokban meghirdetett pótfelvételi nyílt napra már húszan regisztráltak. A jelenlegi másodikosokkal és harmadikosokkal együtt 110 –en járnak a Hódmezővásárhely belvárosában a Városház utcában kifejezetten a főiskola részére, az iskola és az önkormányzat által felesben felújított egykori SZTK épületbe. Idővel beköltözött a HISZK Corvin Mátyás iskola, ezzel viszont a főiskolásokkal „szellős” épület a szakközepesekkel már élettel teli oktatási intézmény lett. A BKF főiskolától egyébként átvitt értelemben sincsenek messze a vásárhelyi középiskolák, amit a budapesti központú BKF vezetése ki is használ, azzal hogy a város középiskoláiban tanító szaktanárokat is felkérnek. Petrik Anna igazgató elmondta, csak nyelvtanárok tanítanak náluk, a többi szaktanár a Szegedi Tudományegyetemről, vagy Budapestről jár hozzájuk.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, a 2010-ben beolvadt Heller Farkas Turisztikai Szolgáltatások Főiskolával, a mintegy hatezer hallgatójával az ország legnagyobb magánkézben lévő felsőoktatási intézménye. Dinamikus fejlődését jól mutatja, hogy a Hódmezővásárhelyen létesített tagintézményben akár 200-250 hallgató is megkezdhette volna tanulmányait 2011. szeptemberétől. A magánfőiskolákat sújtó állami normatíva megvonása felülírta a nagyívű elképzeléseket. A ma 110 hallgatóval működő főiskola kevesebbet hallatja a hangját, ami valószínű a felvételizési hajlandóságra is hatással van.