SportVégeredmény a 6. helyezés lett

2022. május 17., kedd

Végeredmény a 6. helyezés lett

A Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli május 16-án a MEAFC-Miskolc otthonában játszotta a 2021-22-es szezon utolsó meccsét. A tét az 5. hely megszerzése volt az NB I/B Zöld csoportjában.

A Kosársuli várhatta kedvezőbb helyzetből a találkozót, hiszen a pénteki odavágón 77-61-es hazai siker született a Hódtói Sportcsarnokban, ugyanakkor az alapszakasz-második miskolciak hazai pályán már-már verhetetlennek bizonyultak az idényben, hiszen mindössze a Cegléd és a Győr tudott győztesen távozni az egyetemi csarnokból.

Október végén 87-67-es Miskolc-siker született, ezúttal picivel nagyobb volt a különbség, ami az egy fokkal élesebben játszó vendéglátó párharcsikerét eredményezte. A Bodócsi, Pavlovic és Vejinovic nélkül pályára lépő Kosársuli az első negyedben Varga Zalán és Burko vezetésével szépen tartotta magát és beleállt a triplapárbajba: a hazaiak Csák hárompontosainak is köszönhetően a 3. percben már 12-5-re vezettek, majd Sándor is szórt egyet, ám erre Varga Zalánnak és Kelemennek is volt válasza, a palánk alatt pedig Burko dolgozott jól. A negyed vége a miskolciaké lett, 25-19-cel kezdődhetett a második felvonás.

Méghozzá Kelemen, majd Borbáth triplájával, ismét két pontra zárkózva. A 14. percben Kelemen tett hozzá egy újabbat, ám ekkor, 33-30-nál megtört a lendület, jöttek az eladott labdák és a kihasználatlanul maradt támadások, a Miskolcot pedig Pintér kosarai repítették nagyobb előnybe (39-30). Ragályi kettesénél lépte át a tízet a különbség, majd a szünetet megelőzően szintén ő volt az, aki beállította a tizenöt pontos határt. 50-35-tel zárult a félidő, tehát összesítésben ekkor még a Kosársuli állt jobban.

A pihenőt követően aztán Pintér tett arról két triplával, hogy virtuálisan már a miskolciak vezessenek. A 25. percben Tóth javította tovább a hazaiak dobószázalékát (61-41), ám Utasi Gábor időkérését követően összekapta magát a Kosársuli, és Varga Zalán, valamint Kelemen vezényletével visszahozta magát mínusz tizenötre. A harmadik negyed végén úgy tűnt, izgalmas lesz a végjáték, hiszen 71-56-nál mindkét csapat elkezdhetett számolgatni.

Pláne akkor, amikor a 32. percben az odavágó végeredménye állt az eredményjelzőn (77-61), így "új" meccs kezdődhetett. Ezt az új meccset pedig a miskolciak bírták jobban, és összeszedett játékkal mutatták meg, miért végeztek annyira elöl az alapszakaszban: az adódó esélyeket könyörtelenül kihasználva a 36. percig egyetlen sikertelen dobásuk sem volt, és 88-65-re húztak el. Innen pedig már nem volt visszaút a Kosársulinak, a fault-büntető játék végére kereken huszonöt pontos, 98-73-as hazai győzelem született, ami összesítésben 159-150-et jelent a Miskolc javára. A meccs legeredményesebbje a 24 ponttal és 10 assziszttal dupla-duplázó Varga Zalán lett.

NB I/B Zöld csoport, az 5. - 6. helyért, visszavágó:

MEAFC-Miskolc-Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 98-73 (25-19, 25-16, 21-21, 27-17)

Miskolc, egyetemi csarnok. Vezette: Gaál, Domán, Marton

Kosársuli: Varga Á. 8, Varga Z. 24/12, Bálint 5/3, Megyesi -, Burko 10

Cserék: Kelemen 23/18, Borbáth 3/3, Knyur -, Kass -
Edzőpáros: Utasi Gábor, Szablics Péter

Utasi Gábor értékelése: "Gratulálok a Miskolcnak az 5. hely megszerzéséhez, de ugyanígy gratulálok a saját csapatomnak is a 6. helyhez! A szezon előtti célunkat, azaz a playoffba jutást elértük. Köszönöm mindenkinek a munkát!"

A Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli összesen 17 győzelemmel, 1 döntetlennel és 16 vereséggel a 6. helyen zárta a 2021/22-es szezont az NB I/B Zöld csoportjában. Folytatás ősszel.

Magyarország jó tanulója jó sportolója díjazott lett Horváth Ákos

A Németh László Gimnázium 9. osztályos diákja, amellett, hogy kitűnő tanuló, eddigi sportolói pályafutása során már több érmes helyezést is elért.
Fókuszban az agrárium

Az agrárátárca a korábiakhoz képest négy és félszer többet szeretne gazdaságfejlesztésre, kétszer annyit zöldítésre, másfélszer annyit tudásátadásra és generációváltásra fordítani.
Nagysikerű Korea Nap Vásárhelyen

Félezernél többen voltak kíváncsiak május 15-én délelőtt, a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület szervezésében megrendezett Korea napra.
Érmes helyezések az Aquatlon Országos Bajnokságon

Harminckilenc egyesület küzdött meg az érmekért a Sport XXI. Aquatlon Országos Bajnokságon. A vásárhelyi HÓD-TRI és ÖTTUSA csapata érmeket is szerzett.