
Az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató által februárban megvásárolt DÉMÁSZ, immár nemzeti tulajdonú társaságként jelentősen megemelte a hálózatfejlesztési és rekonstrukciós beruházásokra fordítandó pénzügyi keretét a délmagyarországi régió 3 megyéjében.
A Vásárhelyi Hírekhez eljuttatott összefoglalójuk szerint Hódmezővásárhelyen és a térségben működő vállalkozások energiatöbblet-igénye alapján még az idén több helyszínen történik meg a villamoshálózat bővítése, transzformátor állomás építése.
Már a tervezés szakaszában van az a 100 millió forintot meghaladó munka a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-vel együttműködve, amelynek során a Hódmezővásárhely és Szeged között közlekedő tramtrain nyomvonalába eső villamos művek és berendezések kiváltása megtörténik.
A hódmezővásárhelyiek korszerű villamosenergia-ellátása érdekében több helyszínen minőségjavító beruházást, vezetékbővítést és új transzformátor állomás üzembe helyezését, valamint a tervezési folyamatok előremozdítását is vállalja a DÉMÁSZ. Egyeztetések kezdődtek az önkormányzattal az ügyfélszolgálati iroda működtetéséről és a belvárosba történő áthelyezéséről.
A következő időszakban a DÉMÁSZ szakemberei elvégzik 25 kandeláber műszaki állapotfelmérését, 60 kandelábert pedig átfestenek és a megrongálódott kandeláber ajtókat kicserélik, a hiányzókat pótolják. A közvilágítási szakaszhibák megelőzését célozza az a 6 millió forint értékű munka, amelynek során közvilágítási célú kábelfelújítást végeznek majd. Mindezen fejlesztésekről és beruházásokról hamarosan együttműködési megállapodást kötnek az érintettek.
2017. február 1-jétől a DÉMÁSZ a nemzeti közműszolgáltatási rendszer részeként biztosítja fogyasztói számára a folyamatos és biztonságos villamosenergia-ellátást a hazai energiaszektorban. 775 ezer lakossági- és versenypiaci fogyasztót lát el villamos energiával az ország dél-keleti részén.
Mint arról írtunk, 2011 tavaszától a területileg illetékes egyetemes villamosenergia-szolgáltató (az akkori EDF-DÉMÁSZ) helyett Hódmezővásárhely a szabadpiaci energia-beszerzés mellett döntött.
Szintén írtunk arról, hogy tavaly nyílt pályázaton 2017. február 28-ig.összesen közel 4 millió kWh áram beszerzéséről kiírt pályázati eredmény szerint az üzlet több mint háromnegyed részét – mintegy 73,36 millió forint értékben – az Orbán Viktorral hírbe hozott, illetve hozzá közel álló üzletemberek, sőt barátok - például Garancsi István - tulajdonában álló, amúgy ciprusi offshore cég, a MET Magyarország Zrt. teljesítette.
A három részből álló beszerzési csomag különböző önkormányzati intézmények és cégek – például a helyi fürdőt vagy a helyi tévét működtető cégek, a nyugdíjas lakópark - áramellátását szolgálta, a MET az első két részt nyerte meg. A harmadik – a legkisebb, nem egészen 20 milliós – szelet az E.ON Magyarország Kft.-nek jutott. A bírálati szempont a legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás - tehát az, hogy melyik ajánlat kerül a legkevesebb pénzbe - volt.
A város idei közintézményeit, közvilágítását 2018 február végéig ellátó villamos-energia vásárlási tenderét, a pályázati anyag szerint az MVM Partner Zrt és az ELMŰ-ÉMÁSZ Energiakereskedő Kft. nyerte.