



A költészet napját egy rendkívüli, a Vásárhelyi Esték sorozat részeként megtartott eseménnyel ünnepelte a hódmezővásárhelyi Németh László Városi Könyvtár.
Az est szerkesztő-műsorvezetője, fényesi Tóth János vendége április 11-én este Keres Emil Kossuth díjas színművész volt.
„Az olvasók, a könyvet vásárlók – ezen belül is a szépirodalmat keresők- száma, a könyvtárak látogatottsága évről-évre csökken. Ebből adódóan minden olyan alkalom, mely az irodalom, és jelen esetben a költészet értékeire hívja fel a figyelmet, rendkívüli jelentőséggel bír. A mai napon – a versek, a költők mellett- köszöntsük valamikori és jelenlegi tanárainkat, akik megszerettették velünk az irodalmat, de gondoljuk tisztelettel a könyvtárakban már-már sziszifuszi feladatot felvállaló dolgozókra, akik hisznek a szépirodalom, a vers üzenet jellegében, hisznek abban, hogy az üzenetet át kell adni a jövő nemzedékeinek,” - mondta a műsorban közreműködőként is szerepet vállalt fényesi Tóth János.
A magyar klasszikus költők műveiből összeállított műsor őszinte, megrendítő, minden művészieskedő manírtól mentes tisztelgés volt a költészet előtt. Keres Emil közel 89. születésnapjához bebizonyította, hogy a versmondásnak nincs köze az életkorhoz, amennyiben az alázattal, és a nézők iránti tisztelettel társul. Játszik a hangjával, beszél a szemével, és kimosolyog a hallgatók felé. A hallgató pedig megrendülve figyel, könnyezik, és vastapssal kéri a folytatást. Keres Emil pedig – ahogy az egész este folyamán fejből(!)- folytatja tovább, majd a legvégén Ady barátjának, Emőd Tamásnak soraival még az öniróniát is megcsillogtatva lassan kisétál a Vásárhelyi Esték képzeletbeli színpadáról.
A címbeli sort az est házigazdája prognosztizálta, a „Mit vár az esttől?” kérdésünkre reagálva. A végén a házigazdának igaza volt, amikor azt mondta, hogy varázslat lesz, és emlék marad!