GazdaságVáltozhat a hús áfája és jön az újabb rezsicsökkentés

2013. szeptember 3., kedd
 
Változhat a hús áfája és jön az újabb rezsicsökkentés

A kormány a rezsicsökkentés mellett egy másik jelentős lépésen is dolgozik: január 1-jétől a baromfi- és sertéshús áfája 10 százalék alá csökkenhet a mostani 27-ről, jelentette ki Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár szeptember 3-án délelőtt egy Hódmezővásárhelyen tartott sajtótájékoztatón.

 

Fotó: VH


Megírtuk, a húsipari szakemberek évek óta hangoztatják, hogy a hús és baromfiágazatban a drasztikus áfacsökkentés lehet problémák megoldása. Németországban például 7, Ausztriában 10 százalékos a forgalmi adó a hústermékeken. Tavaly egyeztető fórum is alakult az alapvető élelmiszerek áfacsökkentésének vizsgálatára. A fórum az Agrárgazdasági Kutatóintézetéhez hasonló megállapítást tett: 10 százalék körül lehetne az az adószint, ami egyszerre több ágazati problémát is orvosolni tudna.

 

Lázár János ma délelőtt Hódmezővásárhelyen, egy sajtótájékoztatón, illetve hétfőn este egy lakóssági fórumon tett bejelentése csak a húsipari készítményekre és a baromfitermékekre vonatkozott. Ennek az lehet a magyarázata, hogy ebben az ágazatban vált a leginkább egyértelművé a politikusok számára is, hogy valamit lépni kell. Szintén beszélt arról is, hogy még a fűtési szezon előtt, novemberben be kellene vezetni az újabb 10 százalékos rezsicsökkentést.

„Nemcsak az ország sok településén, itt a környéken is tudunk olyan szolgáltatókat, amelyek megpróbálták becsapni az embereket. Nemrég éppen ezért 560 millió forintos bírságot szabott ki a fogyasztóvédelem, mert nem szakszerűen hajtották végre a rezsicsökkentést”, mondta Lázár János. Hozzátette, szeptember 4-én a visegrádi frakcióülésen is foglalkoznak a témával és a korábbi rezsicsökkentés tapasztalataival.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Gyarmati Dezsőtől búcsúznak

Gyarmati Dezsőtől búcsúznak

Temetésének napján, Hódmezővásárhelyen a Gyarmati Dezsőről elnevezett uszodában megemlékezést és koszorúzást tartanak.
Idén még többen kezdik a tanévet

Idén még többen kezdik a tanévet

Hódmezővásárhely évszázadok óta őrzi a Dél Alföld mezőgazdaságában kivívott rangját, ami minden bizonnyal így lesz továbbra is, és ehhez szükség van a magasan kvalifikált agrármérnökökre. Képekkel!
Négyéves a tramtrain

Négyéves a tramtrain

Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.
Már csak a 10. helyen a Kosársuli

Már csak a 10. helyen a Kosársuli

A visszatérő Borbáth Balázs ponterős játéka ellenére 90-81-re kikaptak a csabaiaktól, akik így a Hepp-kupa után ismét győzelmet ünnepelhettek a Kosársuli ellen.
 

És ezt már olvasta?

Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra? A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 46. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.
 
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben Megöléssel fenyegette volt élettársát, illetve egy csákánnyal megsebesítette a nő egyik ismerősét.
 
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban Minden eddiginél nagyszabásúbb koncepcióval tér vissza 2026-ban Magyarország legnagyobb retro fesztiválja. Kezdődik a bérletárusítás.
 
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
 
Árakat emel az önkormányzat
Árakat emel az önkormányzat

A kormányzati elvonások és inflációs terhek miatt, illetve az új, költségnövelő állami előírásokra és adminisztratív terhekre való tekintettel.