
A hódmezővásárhelyi Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola augusztus elsejétől a Vidékfejlesztési Minisztérium fenntartásába került
Szeptember másodikán a becsöngetéskor a gregusos diákok az előző tanévhez képest szinte semmi különbséget nem fognak érezni, azonban mégis részesei lesznek egy oktatási koncepciónak, amely szerint az agrárium megbecsülésének és jövedelmezőségének érdekében versenyképes, színvonalas mezőgazdasági szakképzésre is szükség van. Ezt a szándékot szeretné tovább erősíteni a Vidékfejlesztési Minisztérium a szakképzési rendszer egységes, országos hálózatba való szervezésével.
A már meglévő 17 mellé augusztus 1-jétől - a hódmezővásárhelyi Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskolával együtt - további 43 agrár-szakképző intézmény kerül a Vidékfejlesztési Minisztérium fenntartásába. Az intézmények önálló gazdálkodó egységként tevékenykednek a jövőben, azok működtetését pedig a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI) látja el.
Áprilisban már írtunk arról, hogy az országos hálózatba 60 agrár-szakképző iskola tartozik majd. A gördülékeny átvétel érdekében a szaktárca április óta külön-külön is egyeztet az intézményekkel. Ezen tárgyalások eredményeként a hálózat egyes iskolái önállóan működő és gazdálkodó egységként integrálódnak a rendszerbe, mely intézkedés lehetővé teszi az iskolák speciális képzési területeinek fejlesztését, ugyanakkor a hatékony és eredményes működés feltételeit is megteremti.
Augusztus 1-jén az intézmények igazgatóival találkozott Simon Attila István helyettes államtitkár és Mezőszentgyörgyi Dávid, a NAKVI főigazgatója, valamint a VM és a NAKVI szakemberei, ahol az intézmények újonnan megbízott igazgatói tájékoztatást kaptak a szakképzési rendszer változásairól, a fenntartóváltás jogi hátteréről és a közeljövő feladatairól.
Az országos hálózat kialakítása során cél a versenyképes tudást adó, szakmailag magas színvonalú és hatékony agrár-szakképzési rendszer kialakítása a lehető
legrövidebb időn belül.