SportU10-14 Kéttusa Országos Bajnokság Vásárhelyen

2016. október 3., hétfő

U10-14 Kéttusa Országos Bajnokság Vásárhelyen

Október elsején és másodikán az időjárás is kegyeibe fogadta a sportolókat. Kellemes meleg, napsütéses időben rendezhette meg a hódmezővásárhelyi Hód-Triatlon és Öttusa SE négyszáztíz gyermek részvételével a Kéttusa Egyéni és Csoportos Országos Bajnokságot, ahol a versenyzők utolsó lehetőségként gyűjthettek pontokat az október végi Elit Bajnokságra.

A bajnoki címek eldöntése mellett az is fontos cél volt, hogy versenyzési lehetőséghez jussanak az utánpótlás korú versenyzők. Az U10, U11, U12, U13 és U14-es korosztály versenyzői egyéniben és csapatban is összemérhették tudásukat, természetesen a fiúknál és a lányoknál is.

Az úszást a Gyarmati Dezső Sportuszodában rendezték. A futásnak nem is lehetett volna ideálisabb helyet találni, közvetlenül az uszoda melletti területen, ahol a rekortán pálya meghosszabbítása is elkészült nemrég.

A szombati napon az egyéni és csapatverseny lebonyolítására került sor. A közel 20 sportegyesület között a rendező Hód SE is nevezett be sportolót és mindkét napon dobogós eredményt is elértek.  Vasárnap az előző naphoz hasonlóan jól sikerült.  A kéttusa lány, fiú és mix váltóversenyeken összesen 164 váltó indult el, amelynek szintén voltak vásárhelyi dobogósai.

Tudta? A belvárosban ingyen is lehet…!

Szállodaszintű szolgáltatás várja a Hódi Pál utcai szabadidőparkba egy kis csevegésre megpihenőket, vagy a játszótérre érkező családokat. Képekkel!
11 gólos vereség

Az NBI/B  Női Felnőtt Kézilabda Bajnokság negyedik fordulója sem alakult szerencsésen. A vásárhelyieknek a szezonban eddig csak egy győzelmük volt.

2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Ennivaló receptjeink! - A szeszélyes április süteménye

Április első napja nagy meleget hozott, de még vissazatér a hűvös idő, vagyis a szeszélyességét bizonyító áprilishoz egy finom sütemény receptjével csatlakozunk.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.