BulvárTudta? A belvárosban ingyen is lehet…!

2016. szeptember 30., péntek
 

Szállodaszintű szolgáltatás várja a Hódi Pál utcai szabadidőparkba egy kis csevegésre megpihenőket, vagy a játszótérre érkező családokat.

 

 

Fotók: VH

 

 

 

Bár már tavaly télre elkészült, csak idén adták át a Tornyai Városrehabilitációs program második ütemében 740 millió forintból a Hódi Pál utcai üres telken megépített mélygarázst, parkot, játszóteret. Ebbe a hatalmas összegbe belefért egy - nyugodtan nevezhető - ingyenes ’mosdókomplexum’ is, amelyről kevesen tudnak és diszkréten megbújik a bukszusbokrok mögött.

 

Az akadálymentesített feljáró után egy fűtött, esztétikus burkolatú 6 helyiséges szállodai szintű mosdóba érkezünk, amelyben nemcsak női-férfi, hanem lány-fiú WC is van, különálló mosdóhelyiségekkel, de egy takarítószertár és egy nagyméterű pelenkázó is van. (Ilyen egyébként a szomszédban lévő felújított Bessenyei Ferenc Művelődési Központban van, csak kisebb.)

 

Mint képeinken is látható a ragyogó tisztaságról közmunkás kezek gondoskodnak reggel 8 és 20 óra között. Ha kell, feltöltik a kiürült WC papír- és a kéztörlőpapír tartókat, kézmosókat.

Talán éppen itt lehet az oka: vagyis egy kis spórolás, hogy Hódmezővásárhely jó megítélését valóban erősítő komplexumról még a megnyitó körüli közleményhullám sem tett említést.

 

Körülbelül egy órán át tartó megfigyelés alapján nem is nagyon használják, igaz felirat sem utal arra, hogy ott WC lenne. Akikkel beszéltünk, mindannyian azt is nehezményezik, hogy nincs a parkban néhány kerékpártároló sem, pedig hely - éppen a mosdókomplexum környékén - bőven lenne. 

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

A szándékosság sem kizárt

A szándékosság sem kizárt

Szeptember 28-án két tűzeset adott munkát a hódmezővásárhelyi tűzoltóknak. A Püspök utcában családi ház, a Lévai utcában melléképület égett. Képekkel!
Műtárgyak a pusztában - euromilliókért

Műtárgyak a pusztában - euromilliókért

Székkutas és Kakasszék között  a kerékpárút pihenőjében végnapjait éli a nagy csinnadrattával felavatott kilátóval megspékelt játszótér néhány játéka. Képekkel!
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 

És ezt már olvasta?

Traktortól az arcfestésig
Traktortól az arcfestésig Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
 
Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.