







Dani Imre második, Csillagot hordok című verseskötetét február 2-án mutatták be a vásárhelyi Németh László Városi Könyvtárban.
Volt diákjai jó érzéssel emlékeznek rá. Mint mondják, sok ilyen tanár kellene. Erről is szó volt a közönségtalálkozón, Rákosné Horváth Erzsébet a pedagóguspályáról is beszélgetett Dani Imrével (60). Hallhattuk tanári hitvallását is: történelem tanárként mindig igyekezett a lehető legközelebb járni az igazsághoz. 1981- től 5 évig a mártélyi Általános Iskolában tanított. 1987 óta nyugdíjazásáig a Gregus Máté Szakközépiskola tanára volt. Újdonságként hatott, hogy gitárját bevitte az angol órákra és a diákok dalokon keresztül tanulták a nyelvet. Dalszövegírásba is belekezdett, majd jött és végleg maradt a versírás. Művei az Alterra Kiadó antológiájában, a Csongrádi Irodalmi Műhely, majd a Föveny című irodalmi folyóiratban, 2002-től a „Versek a Tiszáról” antológiában, a „Szárnyak és Hullámok” című antológiában jelentek illetve jelennek meg. Töprengésben fogant, elmélyült versek, és derűs hangulatú, könnyed munkák is kikerülnek a tolla alól. Ezekből a verseiből is hallhattunk az est folyamán. Saját kíséretében pedig a Pipás Pista Balladája is elhangzott.
Az Irodalmi Műhely Csongrád 2001-ben kiírt egyik pályázatán arany oklevéllel tüntették ki. 2003-ban, a Raszter Kiadó gondozásában jelent meg „Ti vagytok többen” címmel verseinek első válogatott kötete. 2005-ben megnyerte a nemzetközi gyermekvers pályázatot, „Árnyékfogó” című versével, mely névadója lett egy gyűjteményes kötetnek is. 2006-ban Föveny költői Nívódíjat kapott. A Föveny folyóiratot 2000 óta, havi rendszerességgel a csongrádi Irodalmi Műhely adja ki. A műhely állandó tagjain kívül levelező szerzők és pályakezdők is helyet kapnak a folyóiratban de például haláláig publikált itt Faludy György Kossuth-díjas költő is.
Csillagot hordok című második kötete 62 verset tartalmaz. Dani Imre szerénységét ismerve, ha így kimondva talán nincs is, ám költészetében mindvégig érezhető a magyarság iránti aggodalom, elég ha a kötetből az est folyamán előadott Neked mit jelent című költemény két sorát idézzük: „… vagy színes ablak az égbe vágva, ezeréves szárnya sarkáig kitárva…?”