Kultúra, oktatásOktóber 5-én nyílik a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat

2025. szeptember 30., kedd
 
Október 5-én nyílik a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat

178 művész 194 alkotása kapott helyet az idei, immár hetvenegyedik Vásárhelyi Őszi Tárlaton.

 

 

 

 

 

 

 

 

A változó tendenciákat és új alkotói aspektusokat felvonultató, sokszínű kiállítás megnyitója október első vasárnapján, 5-én déli 12 órakor lesz Hódmezővásárhelyen, az Alföldi Galériában. Megnyitóbeszédet Bene Zoltán József Attila-díjas író tart.

 

A tárlatot rendező Nátyi Róbert kiemelte, hogy a 2025-ös válogatás során fontos szempont volt a műfaji egyensúly fenntartása: a festészet, grafika, plasztika mellett egyre nagyobb hangsúlyt kapnak az újabb médiumok is. Így a seregszemle nem csupán egy képzőművészeti bemutató, hanem olyan kompozíció, amely a műfajok közötti átjárhatóságot, a formai kísérletek lehetőségét is jelezni kívánja.

 

A szakember hangsúlyozta, hogy a rendezés során - az előző két év koncepcióját folytatva - nem tematikus modulokban, hanem autonóm vizuális egységekben rendezte a műveket, melyek megszámlálhatatlan módon kapcsolódnak a szomszédos részlegekhez.

A kiállítás így nem egy lezárt rendszer, hanem egy olyan nyitott hálózat, ahol a látogatók a maguk elképzelései szerint csatlakozhatnak a kortárs művészet áramlataihoz - olvasható a kurátori bevezetőben.
 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Megújult a Szabadság téri Óvoda mosdója

Megújult a Szabadság téri Óvoda mosdója

A Villeroy & Boch Magyarország Kft. az alapításának 50. évfordulója alkalmából óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
Szerethető szörny a Kása-erdő mélyén

Szerethető szörny a Kása-erdő mélyén

Thomas Dambo kortárs művésznek eddig 150 szobra van szerte a világban, a legújabb pedig Hódmezővásárhelyen, a Kása-erdőben.

Kosársuli győzelemmel kezdte az új szezont,

Kosársuli győzelemmel kezdte az új szezont,

A csapat a negyedik negyed második feléig szoros meccset játszott a Pénzügyőrrel a Hódtói Sportcsarnokban, végül 10 ponttal győzni tudott.
Ítélet kábítószer ügyben

Ítélet kábítószer ügyben

Hódmezővásárhelyen éveken át kábítószert vásárló csoport tagjait ítélte el jogerősen a Szegedi Járásbíróság.
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi táncosok nagyszerű sikerei
Vásárhelyi táncosok nagyszerű sikerei Makón, a Hagymaházban rendezték meg a XXXV. Országos Táncművészeti Fesztivál regionális elődöntőjét,a melyen a Stars Of Hope Táncstúdió is versenyzett.
 
Nyolc jelölt a Csongrád 04-es számú egyéni választókerületben
Nyolc jelölt a Csongrád 04-es számú egyéni választókerületben Az ajánlóíveket február 21-én reggel 8 órától lehetett átvenni, és az aláírásgyűjtés folyamatosan zajlik március 6-áig.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 7. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kupa hétvége Vásárhelyen
Kupa hétvége Vásárhelyen Február második hétvégéjén a Fülöp Mihály Magyar Kupa soron következő fordulóját rendezték a vásárhelyi Vívócentrumban.
 
A Kosársuli nem tudta megszorítani az egyik bajnokesélyest
A Kosársuli nem tudta megszorítani az egyik bajnokesélyest Február 14-én este a Baja vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 17. fordulójában.
 
Elfogadták Hódmezővásárhely idei költségvetését
Elfogadták Hódmezővásárhely idei költségvetését A város működési bevételeiből fedezi működési kiadásait, az ingatlanértékesítésből származó összeget teljes egészében fejlesztésre fordítják.
 
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.