
Lőkös Györgyi a Megyei Jogú Város kulturális referense, a kiállítás egyik szervezője, a Vásárhelyi Hírek olvasóinak, mint mondja azért is ajánlja jó szívvel kiállítást, mert van lehetőségünk egy kicsit másképpen tekinteni a téglára, amelyet megszoktunk, naponta járunk rajtuk, velük élünk, életünk része. A fotókiállítás éppen ezt a kölcsönös egymás mellett élést és az egymás nélkül elképzelhetetlent idézi meg a szemlélő számára.
Lőkös Györgyi, a téma egyik jó ismerője szerint érdemes néha egy kicsit szemlélődőbben járni Újváros, Tabán, Susán, Tarján a központtól távol eső városrészeiben, ahol még ma is több helyen látni téglából rakott járdákat. A téglán lévő bélyegek is az ember szemébe tűnek, ha figyelmesen szemlél, és ha kis szerencséje van többféle ilyen betűjelet talál. A városban járva egy téglából készült építményt pedig biztosan felfedez első látásra az idegen is. Ez az árvízvédelmi kőfal, mely 3 km hosszan épült a város déli részén.
Az április 17-én délben nyíló kiállításon látható fotókat az ország neves fotóművészei készítették tavaly a vásárhelyi fotószimpózium keretében. A 2010-ben részt vett országos hírű fotográfusok egy héten át járták a várost; ismert és kevéssé ismert téglaépületeket kaptak lencsevégre. A kiállításon több mint hetven képen figyelhetőek meg a templomok, a városi paloták, a szárazkapus gazdaházak, valamint a – nevével ellentétben téglából épült – híres hódmezővásárhelyi kőfal. A május elsejéig megtekinthető tárlaton Balla András, Csák Miklós, Dozvald János, Dömötör Mihály, Eifert János, Fejér István, Herbst Rudolf, Dr. Kocsis István Tamás, Kresz Albert, Módos Gábor, Oravecz Attila, és Tóth József fotóművészek munkái láthatóak az Emlékpont Galéria kiállítótermében.