Kultúra, oktatásSzezonnyitó Dolhai Attilával és László Boldizsárral

2013. február 7., csütörtök
 

Február 7-én Hódmezővásárhelyen a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban a budapesti Operettszínház vendégjátékával Huszka Jenő egyik legnépszerűbb operettjét a Lili bárónőt láthatták a nézők, ám az előadás előtt Dolhai Attila és László Boldizsár egy kis promóció keretében, bérlet sorsoláson vettek részt

 

 

 

Gajdán Bálint, a művelődési központ igazgatója  elmondta, az előző évadhoz képest a BFMK megduplázta bérleteseinek számát, így kijelenthető, hogy valamennyi bérletes előadás telt házzal fog menni. A szezonnyitó Lili bárónőre már napokkal ezelőtt elfogytak a fennmaradt jegyek, mondta az igazgató.

 

Dolhai Attila szerint a megújult művelődési ház  csodálatos és méltó emléket állít Bessenyei Ferencnek, akinek nagy tisztelője. Úgy vélte, a darab, amit lehoztak az Operettszínházzal, tökéletesen illik ebbe a környezetbe.

 

László Boldizsár arról beszélt, hogy Verdi'n the mood... című új előadásuknak február 23-án este 7 órakor éppen Hódmezővásárhelyen lesz a premierje. A 4 elem bérlet nyitóelőadásához igazán passzolnak is, mivel ők is négyen lesznek a színpadon. Verdi operarészletei csendülnek fel a jazz különböző stílusaiban, Mester Viktória, Nánási Helga, Geiger Lajos és László Boldizsár előadásában. Azt is hozzátette, nagy öröm, hogy egy ilyen fantasztikus hangulatú és kialakítású helyszínen szerepelhetnek és reméli, hogy a Verdi emlékév kapcsán minél több helyre elvihetik és sok emberrel megismertethetik a nagy operaszerző műveit. Ennek első állomása lesz Vásárhely.

 

Kisorsolták a két jutalombérletet is. A két szerencsés, akik 4 elem bérletet nyertek: Izsó Béláné és Szenti Csaba

 

Ízelítő a február 23-án bemutatásra kerülő Verdi'n The Mood előadás zenei világából, hangulatából:

 

Olvassa el ezt is!

Idén több jutott

Idén több jutott

Naponta 300-nál több vásárhelyi család veheti át a súlyra sem kevés élelmiszercsomagokat. Összesen 12 millió forint értékű a Szeged-Csanád Egyházmegyei Karitász szervezet adománya.

Kodály és Bartók zenéje kiégetve

Kodály és Bartók zenéje kiégetve

A hódmezővásárhelyi majolika centenáriuma előtt tisztelgő kortárs iparművészek alkotásaiból február 10-én, vasárnap délben nyílik kiállítás az Alföldi Galéria Kossuth téri szárnyában. Képekkel!
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek

Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek

A Nemzeti Választási Bizottság által kiszabott büntetést, amelyet a Kúria is jóváhagyott, most az Alkotmánybíróság megsemmisítette.
Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre

Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre

Érkeznek az új Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművek az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandárhoz.
 

És ezt már olvasta?

A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
 
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
 
Nagyszerű teakwondos eredmények
Nagyszerű teakwondos eredmények A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.