Legközelebb december 6-án drukkolhatunk a vásárhelyi Szejke-Barka testvérpárnak, ugyanis tovább jutottak a Fölszállott a páva gyerekévada első középdöntőjébe.
Frissítve december 6-án: maximális 50 ponttal bejutottak a döntőbe, amely december 20-án lesz.
A két kislányról, már évekkel ezelőtt is írtunk a Vásárhelyi Hírekben. Például amikor az országos Béres Ferenc Zsoltár- és Népdaléneklő Versenyen második helyezést értek el, Barka egyéniben, a nővére csoportban. Különböző kulturális, képzőművészeti, vagy városi rendezvények visszatérő előadói.
A hódmezővásárhelyi testvérpár hagyományőrző családba született, csupán egy éve foglalkoznak komolyabban az énekléssel. Szívesen énekelnek minden közös ünneplésen, legyen az keresztelő, lakodalom vagy konfirmálás, énekelnek. És minden ilyen alkalom felszabadító számukra, ahogyan az is, amikor otthon vannak rokonaikkal, barátaikkal, és átköltenek egy-egy dalt. Egy gyönyörű tanyán él együtt a család, állatokat tartanak. Mindkét lány szereti a természet nyújtotta csendet, békét, és persze a közös játékot.
Mindketten a Szőnyi Benjamin Református Általános Iskola tanulói, Barka harmadik, Szejke hatodik osztályos.
November 29-én este a Duna Televízióban a Fölszállott a páva idei gyerekévadának negyedik élő adásában újabb hat produkció jutott tovább és ezzel kialakult a középdöntők mezőnye.
December 6-án 19 óra 30-kor kezdődik a középdöntő, majd karácsony előtt pedig kiderül, kik lesznek a kategóriák legjobbjai és ki lesz 2019-ben a nézők kedvence.
A táncos szólisták és táncospárok közül Sándor Benjámin Solt, a táncegyütteseknél a Szinvavölgyi Prücsök Néptáncműhely, az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában Ölveczky Emma, míg a hangszeres szólisták és zenekarok közül Maier Cseperke jutott tovább a középdöntőbe a zsűri pontjaival. Szabadkártyával juttatta tovább a zsűri Busai Borit és Makula Zoltánt, valamint a Szejke-Barka testvérpárt.
A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népi hegedű tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, akadémikus, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára; Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, A Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója, a Honvéd Együttes igazgatója.