Nem szakad meg a hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara is átállt a 6 plusz 1 féléves tanrendre, így 2011-től a végzősök majd csak decemberben vehetik át a diplomájukat.
Fotók: VH
Hódmezővásárhely agrárképzésének sok évtizedes hagyománya a Sárgulási fogatos felvonulás, amely május 17- én pénteken délután idén is, mint minden esztendőben a Kutasi úti Tangazdaságból indult.
10 fogatra 53 végzős ült fel, akik a várost körbejárva jelképesen búcsúztak a várostól, amely három évre befogadta őket.
Ne felejtsük, évekkel, évtizedekkel ezelőtt az akkor még főiskola hallgatóinak négyötöde kollégista volt, tehát valóban – ha ideiglenesen is - Hódmezővásárhely volt az otthonuk.
Annak ellenére nem szakadt meg ez a Hódmezővásárhely életét színesítő sok évtizedes hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara is átállt a 6 plusz 1 féléves tanrendre, amely az úgynevezett BSc képzés keretében a 3 év után még egy félév gyakorlathoz köti a diploma megszerzését.
A Sárgulás régi gazdászhagyományát viszont folytatni fogja a Mezőgazdasági Kar. A Sárgulás, ez a minden évben Hódmezővásárhely utcáit betöltő felvonulás, nevét a gabona érése, sárgulása után kapta. Vagyis a „megérett” végzősök körbekocsizva búcsúznak a várostól. A Mezőgazdasági Kar jellegzetes szimbólumával díszített sárga pólóban péntek délután a fogatokon ülő egyetemi hallgatók szakdolgozatuk sikeres megvédése és a gyakorlati időszak letelte után az agrárium minden ágazatában el fognak tudni helyezkedni. A Kossuth térre érkező végzősöknek ehhez kívánt sok sikert a város nevében Hegedűs Zoltán önkormányzati képviselő. A kart Dr. Komarek Levente oktatási dékánhelyettes képviselte.
A Sárgulás koreográfiájának elmaradhatatlan részét képezte a Fekete Sas előtt felállt Városi Fúvószenekar, amely Vágó János dirigálásával, valódi minikoncerttel örvendeztette meg a Sárgulási felvonulásra összegyűlt szülőket, hozzátartozókat és érdeklődőket.