„Gaudeamus igitur, Juvenes dum sumus…”, „Hát, akkor örvendezzünk Míg ifjú életünk…” hangzott fel ma délelőtt a híres ballagási dal - ki tudja hányadszor 1896 óta, amikor a Dél Alföldön elsőként elindult Hódmezővásárhelyen az alapfokú mezőgazdasági szakiskola, majd pedig 58 éve a felsőoktatás.
Május 12-én délelőtt szülők, hozzátartozók, nem egy végzősnek pedig férje, felesége, gyermeke kísérte el a diplomázásra készülő egyetemi hallgatót. A mezőgazdasági mérnök, vadgazda mérnök és vidékfejlesztési agrármérnök szakok nappali és levelező szakos hallgatói ballagtak el, illetve a vidékfejlesztési agrármérnök mesterképzés és a felsőoktatási szakképzéseink végzősei.
Többen már családosként döntöttek úgy, hogy egy agrárdiploma még jól jöhet. Voltak olyanok, akiknek ez egy - ahogy fogalmaztak - nagyon erős ugródeszka a gödöllői Szent István Egyetemre. Abban pedig mindenki egyetértett, hogy a hatékony gazdálkodás és a piacra jutás érdekében egyre nagyobb szükség van a magasabb szintű tudásra.
Természetesen ez a nap nem a jövő tervezgetéséről, hanem éppen hogy a múltról, pontosabban az egyetem falai között eltöltött három évről szólt.
A ballagás a Városháza Dísztermében fejeződött be, ahol Mikó Edit dékán, egyetemi docens búcsúztatta a hallgatókat
Majd Kocsisné Gráf Myrtill főiskolai docens, évfolyamfelelős, majd Weigert Adrienn búcsúzott el a végzősök nevében a kartól és a várostól. Az ünnepségen a város képviseletében Angyal Zsolt jegyző köszöntötte a ballagókat. Márki-Zay Péter polgármester videóüzenetben szólt a ballagókhoz.A sok évtizedes hagyomány szerint, azután délután 3- tól indult a Sárgulási fogatos felvonulás, idén is, mint minden esztendőben a Kutasi úti Tangazdaságból.
Idén 72 végzős ült fel a fogatokra, és végigvonulva a városon jelképesen búcsúztak Vásárhelytől, amely befogadta őket.
A ballagás ugyan pénteken megvolt, de a kötelező félévi gyakorlat után, decemberben kezdődnek a záróvizsgák és a védés. A diplomakiosztó február elején lesz.