SportRisztov Éva lett az Olimpiai Bajnokok Testületének elnöke

2018. március 31., szombat
 
Risztov Éva lett az Olimpiai Bajnokok Testületének elnöke

Megalakult a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) Olimpiai Bajnokok Testülete (OBT) – jelentette be az alakuló ülést követően Wladár Sándor, a MÚSZ elnöke péntek délután Debrecenben.

 

 

 

 


Wladár Sándornak – mint rögtönzött sajtótájékoztatóján kifejtette – régi terve volt, hogy vonják be a magyar úszóéletbe „a régi olimpiai bajnokainkat, hisz náluk autentikusabb személyek nincsenek”.

Az elnök szerint az OBT egyfajta véleményező testület lesz, bevonják a MÚSZ döntéshozatalaiba, és önálló kezdeményezéseket is várnak tőle.

 

Az évente 2-3-szor ülésező OBT elnökévé nyílt szavazással, egyhangúlag Risztov Évát, London (2012) olimpiai bajnokát választották. A testület alapító tagjai: Czene Attila, Darnyi Tamás, Gyurta Dániel, Kovács Ágnes, Risztov Éva, Rózsa Norbert, Szabó József, Székely Éva és Wladár Sándor.

„Az olimpiai bajnokok tudják igazán, mi vezet a sikerhez, mi a szenvedés, hogy a könny, a harcos napok, a nehéz élet hozza meg azt az eredményt, ami aztán a dobogó tetején állva aranyba öntve ölt testet. Az olimpiai érem ott van mindig a szívünk mellett.” – fogalmazott Wladár Sándor, Moszkva (1980) olimpiai bajnoka.

Elmondta azt is: szeretné „kőbe vésni” az OBT létét, és a szövetség SZMSZ-ében, vagy alapszabályában rögzíteni, „amíg van Magyar Úszó Szövetség, addig lesz Olimpiai Bajnokok Testülete is”.

Székely Éva korára tekintettel – jövő kedden lesz 91 éves – nem tudott részt venni a debreceni alakuló ülésen.

Két olyan úszó olimpiai bajnok van, aki üdvözli a testület megalakulását, de még gondolkodik a belépésen. Egerszegi Krisztina a nagypénteki elfoglaltságai miatt nem volt jelen Debrecenben, de Wladár Sándor reméli, hamarosan igent fog mondani a testületi tagságra, míg Hosszú Katinka – Wladár megfogalmazása szerint – „még átgondolja ezt a helyzetet”.

 
 
VH-MTI
 

Olvassa el ezt is!

Négy éve avatták fel a Kossuth téri emlékművet

Négy éve avatták fel a Kossuth téri emlékművet

Az első világháborúban elesett katonák nevének megörökítésére készült emlékhely, a tér képét a mai napig meghatározó lovas huszár szobrával teljesedik ki.
Változó vasúti közlekedés egy éven át

Változó vasúti közlekedés egy éven át

Első fázisban április 4-től pótlóbuszok közlekednek Szeged-Hódmezővásárhely és Szentes-Hódmezővásárhely között, mert megkezdik a tram-trainhez szükséges vasúti pálya építését.
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
A roma holokauszra emlékeztek

A roma holokauszra emlékeztek

Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.