BulvárVáltozó vasúti közlekedés egy éven át

2018. március 29., csütörtök
 
Változó vasúti közlekedés egy éven át

Április 4-től pótlóbuszok közlekednek Szeged-Hódmezővásárhely és Szentes-Hódmezővásárhely között, mert pályaépítést végeznek az Algyő és a Hódmezővásárhelyi Népkert állomások között - közölte a MÁV csütörtökön.

 

 

 

 

 

 

Mint arról már a Vásárhelyi Hírekben előzetesen beszámoltunk, jelentős változás lesz a vasútközlekedésben Szeged- Hódmezővásárhely, illetve Mártély, Mindszent, Szegvár, Szentes irányában.

Szentesről Szeged, valamint Szegedről Szentes felé a 47-es főúton Kopáncsnál, a Kishomoki vegyesbolt buszmegállóhelyen lehet a pótlóbuszokra átszállni.

A tram-train vonal kiépítésének munkálatai április 4-től várhatóan 2019. április 25-ig tartanak.

Az első, április 4. és június 15. között tartó, és a második, június 16. és július 31. közötti fázisban a Szentes-Hódmezővásárhely, valamint a Szeged-Hódmezővásárhely vonal is érintett lesz.

A harmadik és negyedik fázisban csak a Szeged-Hódmezővásárhely közötti vonatközlekedést fogja érinteni a vágányzár.
A vágányzár ideje alatt több helyen kikapcsolják az útátjárók biztosítóberendezéseit. A vonatközlekedés esetén a forgalmat jelzőőr irányítja, erre KRESZ-jelzések figyelmeztetnek az érintett vasúti átjárókban.

A vasúttársaság arra kéri az utazókat, hogy figyeljék az állomásokon kihelyezett hirdetményeket és útbaigazító táblákat, térképeket, valamint a hangos utastájékoztatást.

 

A munkálatok lényege: 30 vágánykilométer megépítésére és a kijelölt szakaszokon második vágánnyal bővítése, 29 csoport kitérő beépítése, vagy cseréje: Szeged-Rókus elágazás, Baktó elágazás, Algyő állomást, Sártó elágazás, Kopáncs forgalmi kitérő állomás, Hódmezővásárhely-Népkert állomás.

Idetartozik még az állomások világításának korszerűsítése, integrált vasúti távközlési rendszer, korszerű utastájékoztató berendezések létesítése, esélyegyenlőséget biztosító magas peron építése a népkerti és az algyői állomáson.

 
 
VH-MÁV
 

Olvassa el ezt is!

Rangadó a Hódtói Sportcsarnokban

Rangadó a Hódtói Sportcsarnokban

Évek óta rangadónak számít a Kosársuli-Békés mérkőzés az NBI B csoportban. Biztos hogy „vérre menő” csatát láthat majd a publikum szombat este.
Sztrájk lesz a Villeroy & Boch gyárban

Sztrájk lesz a Villeroy & Boch gyárban

Az idei bértárgyalások során a dolgozók legalább 12%-os bérfejlesztést akarnak elérni. Ezt kívánják nyomatékosítani sztrájkfelhívással.
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.