Kultúra, oktatásPróbáld ki magad!

2015. március 11., szerda
 

Vásárhely valamennyi általános iskolájából és a tankerületéhez tartozó Mártélyról, Mindszentről, Székkutasról, illetve Makóról, érkezett 6.,7., és 8-os, közel 150 diák hangja zsongott ma délelőtt a Fekete Sas nagytermében.

 

 

 

Az internetes első fordulóban továbbjutottak 42 csapatot alkotva a három vásárhelyi szakképző iskola által szervezett ’Próbáld ki magad!’ című játékos szakmaismereti vetélkedőjében vettek részt.

 

Míg tavaly alig félig telt meg a terem, idén szinte mozdulni sem lehetett a versenyzőktől, a szurkoló vendégektől. Ebből is érezhető a kormány szándéka, amely szerint az általános iskolák diákjaiban erősíteni kell a szakmai képzés iránti érdeklődést.

Ahogy ezt Hegedűs Zoltán alpolgármester megnyitójában is kiemelte: "egy jó szakma biztos megélhetést tud biztosítani az egész család számára."

Arról egyelőre nem lehetnek tapasztalatok, hogy a most annyira preferált szakmákat, vagy éppen a most hiányszakmákat választók, majd el tudnak-e helyezkedni, akár a kereslet hiánya, akár a túlképzés miatt. Hasonló helyzet állhat elő a Vásárhelyen folyó képzési kínálat egy részénél is. Igaz, a mostani vetélkedőt jelenlétével, nyereményekkel támogatta több olyan cég is, amelynél az általuk keresett szakmákban volna elhelyezkedési lehetőség.

 

A vetélkedőn a Kalmár Zsigmond, a Corvin Mátyás, és az Eötvös József szakképző iskolák főbb képzési profilját tükrözte a 11 játékos, igazán kreatív feladat. Volt pulóver összeállítás, villanyszerelős teszt, egy kis fodrászat, kerámiatárgy készítése, szalvétahajtogatás illetve több feladat a turisztika témakörből állt össze. Nem utolsó sorban az egészséges életmóddal, az egészségmegőrzéssel kapcsolatos feladatok is voltak, ami persze nem annyira a vásárhelyi szakképzést, hanem inkább az Egészséges Vásárhelyért Programot volt hívatva népszerűsíteni. A diákok mindegyike egy-egy EVP-s pólóval is gazdagabb lett.

 

A vetélkedő igazán felhőtlen hangulatát látva és a jókedvű diákokkal beszélgetve kiderült, nem igazán az járt az eszükben, hogy milyen szakmát választanának. Ahogy az egyik hetedikes lány mondta, azt hogy ’hogyan tovább?’ úgyis a szüleivel beszéli majd meg.

 

A zsűri elnöke: Kummer Zoltán (LEGRAND Zrt- vevőszolgálati és képzési vezető)

Fekete Tünde (Sun City Szabadidő- és Vízisport Centrum - marketingese)

Ormos Zsuzsanna (a Kalmár Zsigmond iskola nyugdíjas pedagógusa, művésztanár)

Mónus László a März Fashion Kft képviseletében

Meszlényiné Tamásné (Mesterfodrász)

Siposné Magony Mária (Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara - Megyei Fejlesztési és Képzési Bizottság munkájának koordinátora)

Eredmények:

 

Nyertes csapatok:

IQ TRAKTOROK

(Tokár Nelli, Németh Rebeka és Zsóri Csenge)

-Németh László Gimnázium Hódmezővásárhely

 

OKOS ÖKOSOK

(Trényi Edina, Lázár Dóra és Szűcs Vendel)

- Szent István Ált. Isk. Hódmezővásárhely

 

SZÉKKUTASI KOPOSRÓMENTESÍTŐ KFT

 (Tapodi Renáta, Fejes Márta, Mészáros Zoltán)

– Klauzál Gábor Általános Iskola Gregus Máté Tagintézmény

 

ÉDES HÁRMAS

(Bodzsár Mira, Márki-Zay Emma, Oroszvári Mira)

- Bethlen Gábor Református Gimnázium

 

 

Különdíjak:

Győztes csapatok

 

A März Fashion Kft felajánlása az általuk összeállított textiles feladatban legjobban teljesítő csapatnak:

 

3 db Tablet

 

DÁVIDOK

(Csete Dávid, Ménesi Dávis, Vámosi Dávis) - Varga Tamás Általános Iskola

  Hódmezővásárhely

 

 

Sun City szabadidő- és vízisport centrum felajánlása a turisztikai feladatban legjobban teljesítő csapatoknak:

 

3 db belépő a Sun City szabadidő- és vízisport centrumba Kalandpark belépővel.

 

 

ANTICELEBEK

(Bozsogi Henriett, Farkas Brendon, Szabó Anna) – Varga Tamás Általános Iskola Hódmezővásárhely

 

Sun City szabadidő- és vízisport centrum felajánlása a turisztikai feladatban legjobban teljesítő csapatoknak:

 

3 db belépő a Sun City szabadidő- és vízisport centrumba Kalandpark belépővel.

 

 

ÉDES HÁRMAS

(Bodzsár Mira, Márki-Zay Emma, Oroszvári Mira) - Bethlen Gábor Református Gimnázium Hódmezővásárhely )

 

Meszlényi Tamásné mesterfodrász és a Wella felajánlása a fodrászos feladatban legjobban teljesítő csapatnak.

 

 

ARANYÁSÓK

(Gilinger Boglárka, Kádár Eszter, Weszely Bence) – Makó Szent István Ált. Isk. SZIGNUM

 

 

A Szőke Cukrászda és a Sarokház Cukrászda felajánlása:

 legaktívabb szurkoló csapatnak:  torta

-Varga Tamás Ált. Isk. Hódmezővásárhely

 

- Bethlen Gábor Református Gimnázium Hódmezővásárhely

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Egyre több fiatal alkoholista van

Egyre több fiatal alkoholista van

A tendencia a világ minden táján érvényesül, nálunk az alkoholhoz való tipikus magyar hozzáállás is súlyosbítja a problémát.

Jönnek a szakgimnáziumok

Jönnek a szakgimnáziumok

Az általánosból többnyire gyenge tudással kikerült és a szakiskolákban a közismereti képzést nél­külöző diákokat két év alatt, rohamtempóban el akarják juttatni az érettségiig.
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat

Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat

Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 A Kosársuli a 7. helyen zárta a szezont

A Kosársuli a 7. helyen zárta a szezont

Véget ért a 2024/25-ös szezon a Vásárhelyi Kosársuli számára. Saša Vejinović csapata 100 pont fölé jutott és főlényes sikert aratott a Sopron elleni visszavágón.

 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.
 
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.