
Októberben indulnak a Korok, kultúrák, lelőhelyek régészeti estjei a Tornyai-múzeumban. A 2013 óta érdekes, színes, sokszor látványos előadások újabb sorozata indul.
2016 óta töretlen népszerűségnek örvendenek Vásárhelyen a Korok, kultúrák, lelőhelyek régészeti estjei. A Vásárhelyi Hírek is rendszeresen tudósított ezekről. Volt, hogy a táplálkozás változásának, a konyha átalakulásának évszázadokon átívelő történetéről, volt hogy Gorzsa vaskori leleteiről, vagy a vásárhely határában talált 1542 darabos Árpád-kori pénzekről tartottak előadást. Jóllehet az utóbbi egy évben a rendkívüli, pandémiás helyzet miatt online folytak az előadások.
Most viszont a Magyar Tudományos Akadémia Régészeti Intézetének kutatási beszámolójával veszi kezdetét a Tornyai János Múzeum immár hagyományos őszi-téli régészeti sorozata, a Korok, kultúrák, lelőhelyek. A Hódmezővásárhely északi határrészén végzett régészeti topográfiai felmérések eredményeit Berta Adrián tárja az érdeklődők elé október 27-én, szerdán 17 órai kezdettel a közgyűjteményben. A február végéig zajló előadássorozat résztvevőit Dr. Miklós Péter, a múzeum szakmai tanácsadója köszönti.
A hódmezővásárhelyi közgyűjtemény nyolc éve indította útjára nagysikerű, Korok, kultúrák, lelőhelyek elnevezésű régészeti estjeit.
A 2021-2022. évi szemeszter további előadásain – február végéig minden hónap utolsó szerdáján – szó lesz az Alföld vaskori kríziseiről, a gepidákról, valamint a honfoglaló magyarság kutatásának legújabb eredményeiről.
Az előadások szerkeszett anyagait egy tanulmánykötetben is megjelentetik a szervezők, 2022-ben.