Nem könnyű a választás, ha a továbbtanulás kerül szóba. A főiskolák, egyetemek képzési kínálata zavarba ejtő. Az elmúlt évek során szinte mindenhol, így a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán is bővültek a szakirányok. Sőt a gyorsabb elhelyezkedési lehetőséggel kecsegtető felsőoktatási szakképzésekből is lehet választani.
November 15-én délelőtt egy már jól bejáratott nyílt napot tartott a Mezőgazdasági Kar, mindazoknak, akik az agrárium valamelyik ágában képzeli el a jövőjüket.
A hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Karon vidékfejlesztési agrármérnöki BSc, mezőgazdasági mérnöki BSc, vadgazda mérnöki BSc, angol nyelvű mezőgazdasági mérnöki BSc képzésre lehet jelentkezni.
Valamint a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 2018. februárjától megkezdte a keresztféléves vidékfejlesztési agrármérnöki mesterszak (MSc) képzést.
Az alapszakok 6 plusz 1 félévesek.
Érdemes megjegyezni, hogy gyakorlati lehetőséget biztosítva Kar már 22 cég vesz részt a duális képzésben.
Érdekesség, hogy a Mezőgazdasági Karon 2015 szeptembertől elindult az angolnyelvű agrárképzés, amelyre egyre több külföldi hallgató is jelentkezik.
A Nyílt Nap prezentációs tájékoztatóján arról beszéltek, hogy a felsőoktatási szakképzés gyakorlatorientált képzést nyújt az érettségivel rendelkezőknek. Nagy előnye, hogy elvégzése után több lehetőség közül választhat a fiatal: a megszerzett tudás és tapasztalat birtokában munkát vállal, vagy tovább lép a felsőfokú alapképzésbe. Mezőgazdasági, ménesgazda, illetve a gyógy- és fűszernövény felsőoktaási szakképzésre lehet jelentkezni.
A jelentkezési határidő 2020-ban is – mint minden évben - február 15.
Karon továbbtanulni szándékozók és hozzátartozóik a pénteki nyílt napon a képzés mellett, megismerkedhettek a kollégiumi elhelyezés körülményeivel is. Sokan jelentkeznek az ország minden részéből, a Hódmezővásárhelyhez közeli településekről, de a két szomszédos megyéből is jelentősen megnőtt a jelentkezők száma. A Kar nagy előnye, hogy valamennyi felvett hallgató – a Kar épületeivel egy tömbben lévő - kollégiumban lakhat.