
A 114 fős Csongrád megyei kontingens 12 órás munkarendben egymást váltva dolgozott az árvízi védekezésben: a tűzoltókból álló 57 fős csongrádi és szegedi, valamint a szintén 57 fős, makói, hódmezővásárhelyi és szentesi tűzoltókból álló egység.
Ott voltak többek között a Komárom-Esztergom megyei Dunaalmáson a folyamba torkolló Által-ér töltésének magasításánál, Neszmély település belterületén védművet építettek.
Megírtuk, június 6-tól a Csongrád megyei településeken működő valamennyi hivatásos tűzoltó-parancsnokság beavatkozói állományából bekapcsolódtak a tűzoltók az árvíz elleni védekezésbe. Makóról, Hódmezővásárhelyről húszan-húszan, míg Szentesről 17-en és Csongrádról tízen indultak a Duna partjára.
Most dr. Bakondi György tű. altábornagy, a BM OKF főigazgatójának díszparancsa emlékezik meg név szerint róluk.
A Dunán 2013 júniusában levonuló rendkívüli méretű áradás során nyújtott példaértékű munkájáért, a lakosság élet- és vagyonbiztonságának megőrzése érdekében végrehajtott emberfeletti tevékenységéért a védekezési munkálatokban résztvevő Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság állományát példaképül állítom a katasztrófavédelem teljes személyi állománya elé - áll a díszparancsban
Nézze meg a felnagyított Díszparancsot ITT!