Kovács Gábor néhány éve létrehozta szülőfalujában a Kakasszéki Emberekért Alapítványt, amely közösségi házat is fenntart. Később panzióműködtetésre, majd biogazdálkodásra is alapított cégeket a Hódmezővásárhelyi Járáshoz tartozó településen, ahol több romos házat is felvásárolt, s azt ígérte, mintafaluvá varázsolja a községet.
Magyarország egyik legsikeresebb üzletembere, Kovács Gábor bankár karrierje a Magyar Nemzeti Banktól a londoni Citibank alelnöki székéig ívelt az 1980-as évek második felében. Innen hazatérve engedett az új kihívások iránti vágyának, és 1991-ben megalapította saját vállalkozását, jelenlegi nevén a Bankár Holding Zrt.-t. Majd ugyanez az indíttatás vezette a képzőművészet birodalmába, a műgyűjtés szenvedélyéhez, amely élete alapvető és máig meghatározó élménye lett. Ennek jelét adta Hódmezővásárhelyen is, amikor a Kogart, illetve Kovács Gábor és a Tornyai János Múzeum együttműködése alapján, a múzeumban- a 2012- es felújítása óta - több rangos, országos visszhangot kiváltó kiállítást rendeztek.
A Vásárhelyi Hírekben 2016 márciusában számoltunk be arról, hogy a kistelepülésen felcseperedett Kovács Gábor a nagyapja egykori állomás melletti majdnem az enyészetté vált házát megvásárolta és felújította. Az általa alapított Kakasszéki Emberekért Alapítvány égisze alatt a gyógyintézethez közeli kis utcában közösségi házat alakított ki, amit a helybeliek Juci-villának hívnak. A négyszobás, kb. 16 vendég fogadására alkalmas beruházáshoz 54 millió forint pályázati forrást is kapott a Kovács Gábor által jegyzett Kakasszéki Idegenforgalmi Kft.
A legújabb hírek szerint naperőművet építene szülőfalujában. Ezzel egy időben nevet változtatott a Bankár Holding Zrt. alapító-tulajdonosának egyik cége: a Bery Group Innovációs Kft.-t Kakasszék Holding Kft.-re keresztelték át. A társaság jegyzett tőkéjét 31 millióról 50 millió forintra emelték, mert a társaság Kakasszék településen számos beruházást tervez, többek között naperőmű építését is.