GazdaságBrüsszelbe utazott a vásárhelyi polgármester

2025. szeptember 24., szerda
 
Brüsszelbe utazott a vásárhelyi polgármester

Márki-Zay Péter a Magyarországnak járó az uniós pénzek befagyasztását kérte Brüsszelben.

 

 

 

 


 

Egy fillért se adjon az Európai Unió addig Magyarországnak, Orbán Viktor kormányának, amíg az Orbán-kormány nem adja meg a Hódmezővásárhelynek járó hazai és európai uniós forrásokat - jelentette ki Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi polgármester Brüsszelben kedden.

 

Magyar újságíróknak nyilatkozva Márki-Zay Péter kijelentette: politikai diszkrimináció zajlik Hódmezővásárhely városa ellen. "Jogtipró, politikai diszkrimináció" a Hódmezővásárhelyen élő 43 ezer ember ellen, még az alaptörvényt sem betartva - hangoztatta.

"Azért küzdünk, feljelentésekkel, alkotmányjogi panaszokkal és nem utolsósorban Magyarországon a kormánynál lobbizva, itt pedig az Európai Bizottságnál, az Európai Parlamentnél, annak szerveinél, sőt az Európa Tanácsnál is, hogy álljanak ki ők is a jogállam és az önkormányzatiság mellett Magyarországon is. Mindent megteszünk azért, hogy Hódmezővásárhelyet ne lehessen kisemmizni, ne lehessen elrabolni tőlünk a pénzeket" - fogalmazott.

 

A politikus egyebek mellett elmondta, a járásnak csak azért, mert Hódmezővásárhely megyei jogú város, nem 250, hanem 500 millió forintos fejlesztési forrás járt volna a Versenyképes Járások Program keretében. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter azonban annak ellenére nem adott egy fillért sem a városnak, hogy a járás lakosságának 82 százaléka Hódmezővásárhelyen él - magyarázta. Ez mutatja, hogy "mennyire egyértelmű a politikai diszkrimináció Lázár János körzetében" - jelentette ki.

"Ez a súlyos politikai diszkrimináció és aljas rablóhadjárat Lázár pribékjei által fölháborító" - fogalmazott.

 

Az, hogy Lázár János, Orbán Viktor és a Fidesz-kormány törvénytelenül diszkriminálja a vásárhelyi lakosokat, benne a Fideszre szavazó vásárhelyieket is, minden alkotmányos elvvel, az Európai Unió alapelvével és mindennel szembemegy, törvénytelen, aljas politikai pártállamépítés - jelentette ki Márki-Zay Péter.

 

Arról tájékoztatott, hogy az elmúlt két napban uniós intézmények illetékeseinél, valamint az európai parlament legnagyobb pártcsaládjainak vezetőivel tárgyalt Brüsszelben. Elmondása szerint a megbeszélések során hangsúlyozta, hogy Hódmezővásárhely problémája, azaz - mint fogalmazott - "a források ellopása és az ellenzéktől való megtagadása" általános probléma Magyarországon. Hangsúlyozta: mindenféle törvényt megszegve, áthágva Hódmezővásárhelyet a kormányzati támogatásokból kihagyják.

"Kértem, segítsenek nekünk, magyaroknak azért, hogy egy tolvaj diktatórikus kormány ellen tudjunk küzdeni, a Fideszt támogató lakossága érdekében is" - fogalmazott.

 

Minden magyarnak az az érdeke, hogy Magyarország ne csak a tisztességes, korrupciómentes működésével, hanem a jogállami alapelveket, az Európai Unió alapelveit betartva kiérdemelje az Európai Unió anyagi támogatását. Enélkül, mint látszik, Magyarország kormánya nem képes az ország gazdasági növekedését vagy a megfelelő életszínvonalat elérni, a közszolgáltatásokat fenntartani - vélekedett.

"Mi minden esetben azt kérjük, hogy a források teljes megvonásával vegyék rá Orbán Viktort, hogy fejezzék be a pártállamépítést, és fejezzék be a lopást Magyarországon, ahol mindenki, aki nem támogatja a pedofil, aberrált tolvajokat, az kiteszi magát és települését annak, hogy nem részesül az adófizetői pénzekből neki járó forrásokból" - fogalmazott.

 

A hódmezővásárhelyi politikus végezetül reményét fejezte ki, hogy a jövőben a magyar kormány "százszor is meggondolja", mielőtt politikai alapon elveszi a tisztességes becsületes magyar állampolgárok pénzét.

 
 
Forrás: MTI
 

Olvassa el ezt is!

Újabb helyi rádió a láthatáron

Újabb helyi rádió a láthatáron

A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 

És ezt már olvasta?

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.