
Az alapképzésre 260, a felsőoktatási szakképzésekre 220, míg a mesterképzésekre legalább 50 pontot kell szerezniük a diákoknak a bejutáshoz. Vagyis aki ezt nem éri el, még önköltséges képzésre sem juthat be.
Fotó: VH
Ezt az információt az Educatio 2014 látogatói közül szinte mindenki tudta, viszont annál többen voltak, akik még „vacillálnak” hová is jelentkezzenek, derült ki a Vásárhelyi Hírek munkatársa által feltett kérdésekre adott válaszokból.
Az idén háromnapos budapesti kiállításon szinte valamennyi hazai felsőoktatási intézmény kitelepült, hogy bemutassák kínálatukat, követelményeiket, és természetesen hogy feleljenek a továbbtanulók kérdéseire. Hogy ezt minél hitelesebb legyen, az intézmények képviselői mellett jelenlegi hallgatóik is várták az érdeklődőket, akik a hasznos információk mellett saját tapasztalataikat is megosztották. A Szegedi Tudományegyetem mind a 12 karának, köztük a hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Kar standjánál - mint az képünkön is látható - mosolygó hallgatók várták az érdeklődőket.
A Mezőgazdasági Kart képviselő dr. Mári Edit docens elmondta, őket nem annyira a bizonytalanok keresték fel, hanem kifejezetten az agráriumhoz valamilyen kötődés alapján érdeklődtek. Például olyan fiatalok, akik szüleiktől vennék át a gazdálkodást, vagy olyanok, akik szeretnének mezőgazdasági tevékenységet folytatni. Meglepően sokan érdeklődtek a másoddiploma megszerzésének lehetőségéről is. „Ez volt az a kar ahová olyanok jöttek, akik tudják mit akarnak” foglalta össze benyomásait a vásárhelyi kar képviselője.
A diákoknak még egy hónapjuk van arra, hogy postázzák a felvételi jelentkezési lapot, ennek ellenére sokan nem tudják, milyen szakon tanulnának tovább. A háromnapos és szombat délután bezárt Educatio kiállítás a tanácstalanoknak nyújtott segítséget. Illetve még sok főiskolán, egyetemen tartanak nyílt napot, amely szintén segít a felvételi adatlap kitöltésre váró sorrendjének eldöntésében. Hódmezővásárhelyen a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán is lesz még egy nyílt nap, január 31-én.