

















Harminckilenc éves múltra tekint vissza az enyhén sérült fiatalok Országos Komplex Tanulmányi Versenye, amelynek megyei fordulóját minden évben más városban rendezik.
Fotók: VH
Tavaly Makón, előtte Szentesen, 2011-ben Vásárhelyen volt. Idén ismét a hódmezővásárhelyi Aranyossy Ágoston Óvoda, Általános Iskola volt a házigazda. A több évtizedes hagyományú verseny célja, a tanulásban akadályozott fiatalok nevelését, oktatását ellátó általános iskolák 6. és 7. évfolyamos tanulóinak tehetséggondozása, pályaorientációjának segítése.
Hat tantárgyban, 5-5 fős csapat mérte össze tudását a versenyen, amelyen Hódmezővásárhely mellett Szeged, Szentes, Makó, Csongrád is képviseltette magát. A megyei fordulón földrajz, történelem, életvitel, informatika, földrajz, valamint magyar nyelv és irodalom témakörök szerepeltek. A megmérettetés különlegessége, hogy minden tanterem díszlete, az adott tantárgyhoz készült. Mint képeinken is látható egyik-másik gondosan, nem kevés munkával berendezett tanterem, múzeumi installációval vetekszik. Nemcsak a versenyző diákok, és a 20 tagú pedagógusokból, oktatási szakemberekből álló zsűri számára jelentett nagyszerű látványt, hanem a 16 fős egyetemista csoportnak is, akik a Szegedi Tudományegyetem Pedagógusképző Karának hallgatóiként a tanulmányi verseny szakmai látogatói voltak.
„Belső késztetés ez számunkra, hogy nagy gondossággal készültünk a versenyre! De hát nem sokkal izgalmasabb és érdekesebb így a verseny?" – tette fel a költői kérdést Kissné Hatvani Erika az iskola igazgatója.
Az aprólékos gondosságra jellemző, hogy például a történelem „állomáson” egy ólomkatonákból felállított csatajelent is látható volt, azt pedig csak kevesen tudták, hogy a kiállított relikviák között egy valódi ’48-as huszárkard is volt. De ugyanilyen „műgonddal” rendezték be a földrajz termet is. Persze mindezzel segítve az egyenként ötfős csapatot a helyes feladat -megoldásban. A tét nagy volt, hiszen a győztes csapat mehet az országos döntőbe, amely május 29-30-án lesz Debrecenben.
Eredmények:
1. helyezett: Bárczi Gusztáv Egységes Gyógypedagógiai és Módszertani Intézmény - Szeged
2. helyezett: Rigó Alajos Általános Iskola és Szakiskola - Szentes
3. helyezett: Pápay Endre Óvoda és Általános Iskola - Makó
4. helyezett: Aranyossy Ágoston Óvoda, Általános Iskola - Hódmezővásárhely
5. helyezett: Kozmutza Flóra Általános Iskola és Szakiskola Csongrádi Tagintézménye