A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa közleménye szerint a Rádió7 újabb 10 évre megkapta a frekvenciaengedélyt.
A Rádió 7 1996 decembere óta működik. Az alap 1993- 94-ben volt, amikor Hódmezővásárhelyen ideiglenesen működött (10-10 napra) az Image Rádió. Eredetileg a Hódgép Bajcsy Zsilinszky utcai székházában rendezték be a stúdiót. Az alapítók Bt. formában működtették a rádiót. Égető Gyula, Szöllősi Sándor, Varga Árpád és B. Szabó Zoltán voltak az alapítók. Közülük B. Szabó Zoltán volt, aki szakmailag összefogta a rádiót, tekintettel arra, hogy a Magyar Rádióban 22 évig dolgozott hangmesterként, majd zenei szerkesztőként. Alapító tagja volt 1984-ben az emblematikus Reggeli Csúcs című Petőfi műsornak, amely korszerűen, a szokásosnál jóval bátrabban szólította meg a hallgatókat, főként a fiatalokat. B. Szabó Zoltán 1991-ben megosztva megkapta a Magyar Köztársaság Ifjúsági Díját.
A Rádió 7 következetes, sávos műsorstruktúrával (azonos időben, állandó műsorokkal), kereskedelmi rádióként közszolgálati funkciókat vállalt fel, és hamar igen népszerű lett az adó. Folyamatosan fejlesztették a műsorsugárzó- és stúdiótechnikát (ez utóbbit Hegyi János fogta össze). Mindehhez komplett stábra volt szükség, a műsorokat készítők közül többen már gyakorlott újságírók voltak, illetve a „mélyvízbe dobva”, műhelymunkaszerűen tanulták a rádiózást. A teljesség igénye nélkül, a Rádió7-ben dolgozott, vagy alapozta meg későbbi pályafutását, Péter Árpád, Herczeg Zsolt, Herczeg Sándor, Kandó Tamás, Gachályi Béla, Szenti Szabolcs, Szombat Mihály, Arany Tóth Attila, Martonossy Edit. És még további 10-15 munkatárs, akik napi rendszerességgel dolgoztak a 24 órás adásban.
A szaksajtó még 5 évvel ezelőtt 2018. januárjában azt adta hírül, hogy az Inspira Media Research 2018. januári kutatása szerint a Rádió 7 rekordot döntött, mivel az ott élők 59,7 százaléka hallgatta a 18-59-es korcsoportban.
2018. októberében közleményben jelentette be Égető Gyula, a Kisbíró Kft. tulajdonosa, hogy eladta a Rádió 7 -et. A hódmezővásárhelyi központú, de kisteleki és makói frekvenciával is rendelkező adó később azt közölte honlapján, hogy a rádió új tulajdonosai Bada János, Csepreghy Nándor, és Rákay Philip lettek.
A Rádió 7 azóta más utakon jár, jóllehet a rádiózási szokások is jelentősen megváltoztak az online médiatér kitágulása, a Spotify és egyéb streaming szolgáltatás miatt.
Kapcsolódó cikkünk:
Új tulajdonosok kezében a Rádió7